1400/08/03  
 
سه شنبه, ۲۳ شهریور ۱۴۰۰ ۰۹:۴۷ ۵۵
چچ
اولویت اعطای اعتبارات در گلستان با صنایع تبدیلی است

رئیس سازمان صمت استان گلستان:

اولویت اعطای اعتبارات در گلستان با صنایع تبدیلی است

رئیس سازمان صمت استان گلستان تأکید کرد: هر نوع اعتباراتی که در استان قابل اعطا باشد، واحد‌های صنایع تبدیلی در اولویت هستند.

به گزارش شاتا، حسین طلوعیان در گفتگوی ویژه خبری گفت: در محور توسعه گلستان، کشاورزی و صنایع تبدیلی بسیار حائز اهمیت است.

وی با بیان اینکه بعد از تولید محصولات خام کشاورزی، چهار بخش سورتینگ (درجه بندی)، بسته بندی، فرآوری و نگهداری، قرار می‌گیرد، افزود: در کشور‌های توسعه یافته، بیش از ۹۵درصد از تولیدات خام، وارد این چرخه می‌شود، ولی در کشور ما حدود ۴۰درصد به این چهار بخش می‌رسد.

رئیس سازمان صمت استان گلستان با اشاره به اینکه فصل تولید محصولات و ماندگاری آن محدود است، ادامه داد: برای ایجاد ارزش افزوده، توسعه صنایع تبدیلی، ضروری است.

طلوعیان بیان کرد: برای محصولات راهبردی استان مانند گندم، دانه‌های روغنی و گوجه فرنگی، ظرفیت‌های صنعتی خوبی داریم، اما باید برای تامین مواد اولیه، فکری شود.

وی افزود: باید به اینکه تولیداتمان را با ارزش افزوده بسنجیم و با فناوری بالاتر تولید کنیم، روی بیاوریم.

رئیس سازمان صمت استان گلستان تاکید کرد: هر نوع اعتباراتی که در استان قابل اعطا باشد، واحد‌های صنایع تبدیلی در اولویت هستند.

طلوعیان با بیان اینکه تکمیل زیرساخت‌ها در شهرک‌های صنعتی، در دستور کار استان است، ادامه داد: در چند سال گذشته، با توجه به اعتبارات خوبی که داشتیم، توانستیم با پرداخت سرمایه در گردش، بسیاری از ظرفیت‌ها را تکمیل کنیم و در تولیدات راهبردی استان، رشد خوبی داشته باشیم اما اعتبارات بیشتر و ویژه تری می‌طلبد و در سال‌های اخیر، سهم صنایع تبدیلی در پرداخت تسهیلات ثابت، حداکثر ۲۰درصد از کل بود که مشارکت بیشتر بانک‌ها را می‌طلبد.

رئیس سازمان صمت استان گلستان با بیان اینکه باید سقف تسهیلات بانک‌ها در استان‌ها افزایش یابد، گفت: اکنون در حوزه کشاورزی و صنعت، بیش از یک هزار و ۱۰۰طرح صنایع تبدیلی با دست کم ۲۰هزار فرصت شغلی داریم که ۱۲تا۱۳ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری لازم دارد.

طلوعیان، راه اندازی منطقه آزاد اینچه برون را هم برای واردات تکنولوژی، فرآوری و صادرات تولیدات استان و جذب سرمایه گذار، ظرفیت خوبی دانست.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 5.4145846366882
Query time: 4.7089257240295