1400/08/05  
 
یکشنبه, ۲۱ شهریور ۱۴۰۰ ۱۴:۰۴ ۱۲۷
چچ
ایجاد پایگاه‌های تجمیعی و سیار واکسیناسیون در کلان شهرک‌های 12 استان/ پیگیری برای افزایش گستره واکسیناسیون در سایر شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور

مدیر ایمنی، بهداشت، محیط زیست و انرژی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران خبر داد:

ایجاد پایگاه‌های تجمیعی و سیار واکسیناسیون در کلان شهرک‌های 12 استان/ پیگیری برای افزایش گستره واکسیناسیون در سایر شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور

مدیر ایمنی، بهداشت، محیط زیست و انرژی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از ایجاد پایگاه‌های تجمیعی و سیار واکسیناسیون در شهرک‌ها و نواحی صنعتی 12 استان کشور تا کنون خبر داد.

به گزارش شاتا از روابط عمومی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، همایون توفیقی با اعلام این خبر در گفت‌وگو با خبرگزاری ایسنا اظهار داشت: با پیگیری‌های صورت گرفته از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و همکاری دانشگاه‌های علوم پزشکی، واکسیناسیون عمومی کارکنان شاغل در شهرک‌های صنعتی با اولویت کلان شهرک‌ها در استان‌های گلستان، اردبیل، سیستان و بلوچستان، آذربایجان غربی، قزوین، تهران، لرستان، یزد، آذربایجان شرقی و زنجان آغاز شده است.

وی افزود: پیش از این، استان‌های خراسان رضوی و قم نسبت به ایجاد پایگاه‌های تجمیعی واکسیناسیون در شهرک‌های صنعتی منطبق بر دستورالعمل‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اقدام کرده بودند و پیگیری برای افزایش گستره واکسیناسیون در سایر شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور نیز توسط مدیران شرکت شهرک‌های صنعتی استان‌ها درحال انجام است.

مدیر ایمنی، بهداشت، محیط زیست و انرژی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران به اهمیت واکسیناسیون جامعه شاغل در شهرک‌ها و نواحی صنعتی نیز اشاره و اضافه کرد: برونداد واکسیناسیون گروه‌های پرخطر، دستیابی به ایمنی عمومی در جامعه هدف است که همواره از دغدغه‌های دولت و وزارت صنعت، معدن و تجارت می‌باشد.

توفیقی ادامه داد: حدود یک میلیون نفر پرسنل شاغل در واحدهای تولیدی مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی به دلیل فضاهای مورد استفاده در بخش تولید، ایاب و ذهاب، تعدد برخوردها و مراودات، تماس با محصولات مورد استفاده در جامعه، آسیب پذیر بودن قشر کارگری از نظر اقتصادی، مسائل مترتب بر بهداشت خانواده و امنیت شغلی در صورت ابتلاء، جزو گروه‌های پرخطر و در معرض آسیب‌های بهداشتی، اجتماعی و اقتصادی ناشی از کرونا می‌باشند.

وی از تأمین امنیت و سلامت جسمی مدیران و کارگران واحدهای تولیدی به‌عنوان مطالبه به‌حق فعالان اقتصادی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی یاد کرد و از پیگیری مجدانه اخذ موافقت دانشگاه‌های علوم پزشکی و دریافت سهمیه واکسن برای کارکنان شاغل در این مناطق و تسری واکسیناسیون برای کل جامعه هدف خبر داد.

به گفته مدیر ایمنی، بهداشت، محیط زیست و انرژی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، هم ‌اکنون متولدان سال 1355 و قبل از آن در سراسر کشور و همچنین متولدان 1356 تا 1365 که ساکن استان‌های بوشهر، خراسان جنوبی، خوزستان، سیستان و بلوچستان، کرمان، ایلام، کرمانشاه، کردستان، آذربایجان غربی، قم و هرمزگان هستند، امکان ثبت‌ نام در سامانه واکسیناسیون کرونا را دارند.

توفیقی یادآور شد: با هماهنگی شرکت شهرک‌های صنعتی با دانشگاه‌های علوم پزشکی برخی استان‌ها، از جمله خراسان رضوی که در پنجمین موج طغیان ویروس کرونا از شرایط حادی برخوردار بودند، کارگران خط تولید و پشتیبانی تولید واحدهای صنعتی و تولیدی متولد سال 1362 و قبل از آن نیز زیر پوشش طرح واکسیناسیون قرار گرفتند.

وی در پایان از تلاش‌های شبانه روزی کادر درمان و تمامی عوامل بهداشت و درمان کشور در تأمین و تزریق واکسیناسیون و درمان بیماران کرونایی تقدیر کرد.

سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و شرکت‌های استانی تابعه آن اکنون با دارا بودن 505 شهرک و 324 ناحیه صنعتی و سه منطقه ویژه اقتصادی درحال بهره‌برداری، 81 شهرک و ناحیه صنعتی تخصصی، 6 شهرک فناوری، 40 مرکز خدمات فناوری و کسب و کار، 2 مجتمع فناوری اطلاعات و خدمات نرم‌ افزاری، 93 هزار و 923 قرارداد منعقده و بهره‌برداری از 48 هزار و 12 واحد صنعتی و سه هزار و 145 واحد کارگاهی، زمینه اشتغال مستقیم 962 هزار و 243 نفر را در سراسر کشور فراهم کرده است.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 3.2023572921753
Query time: 2.4505186080933