1400/08/04  
 
شنبه, ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ۱۱:۱۷ ۹۱
چچ
ایجاد اشتغال برای 850 قالیباف با افتتاح کارگاه فرش دستباف بشاگرد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان:

ایجاد اشتغال برای 850 قالیباف با افتتاح کارگاه فرش دستباف بشاگرد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان در سفر دو روزه به بشاگرد، از کارگاه فرش دستباف بشاگردو ناحیه صنعتی این شهرستان بازدید کرد و از راه‌اندازی کارگاه فرش دستباف تا سه ماه آینده خبر داد.

به گزارش شاتا خلیل قاسمی در سفر دو روزه به بشاگرد ضمن بازدید از کارگاه فرش دستباف بشاگرد در شهر سردشت گفت: کارگاه فرش دستباف بشاگرد با زیر بنای ۵۳۰ متر مربع و با اعتبار بالغ بر ۲ میلیارد تومان در حال ساخت است که اکنون پیشرفت فیزیکی آن بالغ بر ۹۰ درصد است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان افزود: قریب به سه ماه آینده، کارگاه فرش دستباف شهرستان بشاگرد آماده بهره برداری است که 850 بافنده فرش می توانند در این کارگاه مشغول به کار شوند.

وی هدف از ساخت این کارگاه را بستر سازی مناسب برای بافندگان فرش در این شهرستان دانست و افزود: برگزاری کارگاه های آموزشی تخصصی فرش نیز از دیگر اقدامات آتی در این کارگاه است.

رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت هرمزگان بیان داشت: از سال ۹۶ تا کنون بیش از ۱۷۰ تخته فرش ۶ متری در شهرستان تولید و روانه بازار کشور شده است.

ناحیه صنعتی بشاگرد بستر مناسب سرمایه‌گذاری در حوزه صنعت و معدن

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان در ادامه سفر خود از ناحیه صنعتی این شهرستان نیز بازدید کرد.

قاسمی در این بازدید با تامید بر وجود بستر مناسب سرمایه‌گذاری در ناحیه صنعتی این شهرستان گفت: سرمایه گذاران بومی و محله ای و کسانی که میخواهند در حوزه صنعت و معدن، سرمایه گذاری کنند؛ بستر و زیر ساخت را در ناحیه صنعتی این شهرستان آماده و مهیاست و امیدواریم زمینه توسعه و اشتغال و تولید در بشاگرد روز به روز بیشتر شده و شتاب گیرد و این ناحیه صنعتی عاملی برای تولید در منطقه باشد.

قاسمی در ادامه به رایزنی‌های انجام شده با استاندار هرمزگان اشاره کرد و از رفع مشکلات آب این ناحیه صنعتی خبر داد و گفت: مقرر شد شرکت‌های آب منطقه ای و آب فاضلاب استان مشکل این ناحیه صنعتی را مرتفع نمایند.

وی در پایان بیان داشت: با باز شدن معابر و زیرساختها به موازات پیشرفت آن، برای واگذاری زمین به سرمایه گذاران آماده ایم، تا به نحوی سرعت احداث کارخانجات پیشرفت بالاتری پیدا کند.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 2.1201920509338
Query time: 1.3917859395345