1400/08/04  
 
شنبه, ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ۱۰:۵۳ ۱۲۷
چچ
انجام بیش از ۱۳۰ مورد بازرسی از واحدهای صنفی سمنان در مرداد ماه امسال

معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان صمت سمنان خبر داد:

انجام بیش از ۱۳۰ مورد بازرسی از واحدهای صنفی سمنان در مرداد ماه امسال

معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از انجام بیش از ۱۳۰ مورد گشت مشترک بازرسی از واحدهای صنفی و غیر صنفی درسطح این استان طی مرداد ماه سال جاری خبرداد.

به گزارش شاتا، مهدی یحیایی با اعلام این خبرگفت: این گشت های مشترک در راستای هم افزایی واستفاده بهینه از ظرفیت کارشناسی سایر دستگاه‌های اجرایی استان و در قالب طرح های مختلف انجام گرفته است و هدف از برگزاری اینگونه گشت‌های پیشگیری بهنگام و برخورد با تخلفات احتمالی اقتصادی می باشد.

معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان صمت سمنان افزود: سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان حسب وظایف ذاتی خود با برقراری تعامل با سایردستگاه‌ها واتحادیه‌های صنفی ذیربط اقدام به برگزاری گشت‌های مشترک بازرسی از واحدهای صنفی و غیرصنفی در سطح استان نموده است که این گشت‌های مشترک با همکاری دستگاه‌های از قبیل ، تعزیرات حکومتی ، دانشگاه علوم پزشکی ، جهاد کشاورزی و اتاق اصناف و اتحادیه‌های مربوطه انجام شده است.

یحیایی تصریح کرد: آرد و نان، آرایشی و بهداشتی، پوشاک، نهاده های دامی، خواربار و لبنیات و مواد غذایی، دخانیات از عمده گروه های کالایی مورد بازرسی در این گشت های مشترک می باشد و از مجموع ۱۳۱ مورد گشت مشترک بازرسی تعداد ۹۱ مورد پرونده تخلف اعم از گرانفروشی، کم فروشی، عدم درج قیمت و نصب نرخنامه، عدم ارائه فاکتور و عرضه، نگهداری و عرضه کالاهای قاچاق، عرضه خارج از شبکه و غیره تشکیل شده است.

وی ارزش ریالی این تعداد پرونده را بالغ بر ۴ میلیارد و ۲۸۳ میلیون ریال عنوان کرد و گفت: این پرونده ها جهت بررسی و صدور رأی به تعزیرات حکومتی معرفی شده اند.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 2.5360620816549
Query time: 1.8253579139709