1400/07/25  
 
چهارشنبه, ۱۷ شهریور ۱۴۰۰ ۱۰:۴۰ ۷۹
چچ
انعقاد تفاهم نامه همکاری میان سازمان صمت خراسان شمالی و اتاق بازرگانی بجنورد

انعقاد تفاهم نامه همکاری میان سازمان صمت خراسان شمالی و اتاق بازرگانی بجنورد

رئیس سازمان صمت خراسان شمالی از انعقاد تفاهم نامه همکاری دوجانبه میان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بجنورد با سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خراسان شمالی خبر داد.

به گزارش شاتا، حسین حاجی بیگلو با اعلام این خبر، افزود: این تفاهم نامه در راستای منویات مقام معظم رهبری و تحقق شعار سال" تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها" و برنامه های عملیاتی رییس جمهور و وزیر صمت در خصوص افزایش 5 میلیارد دلاری صادرات کشور در نیمه دوم سالجاری نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته بوده است.

وی ادامه داد: موضوع تفاهم نامه در خصوص کمک به توسعه بازارهای خارجی و توسعه صادرات غیرنفتی استان می باشد.

رئیس سازمان صمت خراسان شمالی در خصوص تعهدات اتاق بازرگانی،صنایع، معادن و کشاورزی بجنورد، گفت: اعزام هیأت تجاری و بازاریابی به کشورهای اسلونی، سوریه، گرجستان، قزاقستان و افغانستان در سالجاری از مهمترین این تعهدات است.

حاجی بیگلو ادامه داد: شرکت در نمایشگاه اختصاصی ج.ا.ایران در اربیل عراق، برگزاری میز کالایی انگور در مهرماه سالجاری، برگزاری دوره های آموزشی تخصصی جهت ارتقاء دانش تخصصی صادرکنندگان و تجار و علاقه مندان به تجارت خارجی، ایجاد پایگاه اینترنتی معرفی توانمندی های صادراتی استان با قابلیت ارائه به زبانهای بازارهای هدف صادراتی و کمک به ایجاد شرکت های مدیریت صادرات نیز در این تفاهم نامه دنبال خواهد شد.

وی همچنین تصریح کرد: در اجرای برنامه های توسعه صادرات از ظرفیت سایر بخش های خصوصی به ویژه اتاق تعاون و خانه صنعت و معدن استفاده شود.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 2.3209598859151
Query time: 1.5903134346008