1400/08/05  
 
یکشنبه, ۰۷ شهریور ۱۴۰۰ ۰۸:۴۸ ۹۶
چچ
اجرای طرح ارتباط صنعت با ایده پردازان و دانشگاهیان در استان بوشهر

اجرای طرح ارتباط صنعت با ایده پردازان و دانشگاهیان در استان بوشهر

رئیس اداره آموزش ، پژوهش و فناوری سازمان صنعت ،معدن و تجارت استان بوشهر گفت: درراستای ارتقاء اکوسیستم نوآوری ؛ طرح ارتباط صنعت با ایده پردازان و دانشگاهیان درحال اجرا است.

به گزارش شاتا، یونس صالحی ضمن تبریک هفته دولت اظهار داشت: یکی از مشکلات بخش صنعت ومعدن پایین بودن نوآوری بوده که این موضوع باعث افت پویایی صنعتی گردیده و از سوی دیگر میزان درآمد صنعتی و معدنی را با چالش مواجه نموده است .

وی افزود : در این زمینه سامانه ای تحت عنوان طرح تاپ طراحی گردیده که از یک طرف صنایع نیازهای خود را ثبت و بارگذاری و از طرف دیگر دانشگاهیان و ایده پردازان بتوانند بر اساس نیاز صنعت مبادرت به پژوهش نمایند.

رئیس اداره آموزش ، پژوهش و فناوری سازمان صنعت ،معدن و تجارت استان بوشهر عنوان کرد: دومین طرح در حال اجرا ، طرح استقرار چرخه بهره وری در صنایع بوده که مطابق آمار سازمان آسیایی بهره وری، میزان تاثیر بهره وری در رشد اقتصادی کشورهای آسیایی 43 بوده در حالی که در ایران این رقم در سالهای 2010 تا 2015 معادل 7 درصد می باشد.

صالحی گفت: اخیراً با تشکیل کمیته ای از خبرگان صنعتی و معدنی در حال بررسی مسایل و مشکلات بهره وری صنایع جهت ارتقاء میزان تاثیر بهره وری در رشد اقتصادی استان می باشیم .

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 3.2151846885681
Query time: 2.403545220693