1400/08/05  
 
شنبه, ۰۶ شهریور ۱۴۰۰ ۰۸:۴۵ ۱۱۶
چچ
٩٠٠ واحد صنعتی راکد در استان اصفهان به چرخه تولید بازگشت

٩٠٠ واحد صنعتی راکد در استان اصفهان به چرخه تولید بازگشت

رییس سازمان صنعت معدن و تجارت اصفهان از احیا و بازگشت به فعالیت بالغ بر ۹۰۰ واحد صنعتی در این استان طی ۲ سال اخیر خبر داد.

به گزارش شاتا به نقل از ایرنا، ایرج موفق با اعلام این مطلب گفت: مشکلات این واحدهای صنعتی در کارگروه‌های مختلف مانند کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید برطرف شد و توانستند فعالیت خود را از سر بگیرند.

رییس سازمان صنعت معدن و تجارت اصفهان ادامه داد: در این مدت همچنین بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ مورد مشکل واحدهای صنعتی در کارگروه تسهیل و رفع موانع بررسی و برطرف شد.

وی با اشاره به اهمیت رونق اقتصادی با استفاده از توان بخش خصوصی خاطرنشان کرد: از سال ۹۸ تاکنون ۲ هزار و ۱۰۰ مجوز جدید سرمایه گذاری در استان اصفهان صادر شده است که گامی مثبت در اشتغالزایی و درآمدزایی خواهد بود.

موفق با بیان اینکه حفظ وضع موجود مجموعه‌های صنعتی و تولیدی و ارتقای آن برای رونق کسب و کار و تولید اهمیت دارد تصریح کرد: چهار هزار و ۷۰۰ طرح در دست اقدام در این منطقه وجود دارد که ۲ هزار و ۱۰۰ مورد آن ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

وی کمبود سرمایه ثابت را یکی از چالش‌های واحدهای صنعتی دانست و اظهارداشت: چنانچه بانک‌ها برای تسهیلات مرتبط با سرمایه ثابت همکاری داشته باشند می‌توانیم بهبود وضعیت مجموعه‌های صنعتی و تولیدی را شاهد باشیم.

رییس سازمان صنعت معدن و تجارت اصفهان گفت: همچنین نیاز است که بانک‌های خصوصی با در نظر گرفتن مصوبات کارگروه‌های مرتبط با ارتقای تولید، همکاری بیشتری برای حمایت از صنعت داشته باشند.

آدرس کوتاه شده:
پربازدیدترین اخبار اصفهان
No Cache
Generate time: 4.2761214574178
Query time: 3.3116366068522