1400/08/04  
 
سه شنبه, ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ ۰۹:۰۳ ۱۲۹
چچ
تکمیل پروژه سیمان دهلران نیازمند حدود۲ هزار میلیارد ریال اعتبار است

تکمیل پروژه سیمان دهلران نیازمند حدود۲ هزار میلیارد ریال اعتبار است

رئیس اداره طرح و برنامه سازمان صنعت، معدن و تجارت ایلام گفت: بین یک هزار تا ۲ هزار میلیارد ریال برای تکمیل پروژه کارخانه سیمان دهلران نیاز است.

به گزارش شاتا، بهروز زرین کاویانی با اعلام این خبر اظهار داشت: تاکنون۳۰ میلیون یورو تسهیلات ارزی و ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات ریالی برای پروژه سیمان دهلران هزینه شد.

وی افزود: این طرح پس از بهره برداری می تواند در صورت راه اندازی صنایع پایین دستی برای سه هزار و ۵۰۰ نفر فرصت شغلی ایجاد کند. رئیس اداره طرح و برنامه سازمان صنعت، معدن و تجارت ایلام بیان داشت: از نکات مثبت این پروژه وجود مواد معدنی بسیار مناسب مثل سنگ گچ و ماسه سنگ سیلیسی در شهرستان است که در عمل با هم ترکیب و در قالب سیمان با کیفیت می شود به بازار ارائه کرد.


زرین کاویانی ادامه داد: بخش ماشین آلات این کارخانه آماده ولی بخش کوره ناقص است، در صورت عزم جدی مجری طرح و مدیران مسوول این مجموعه بزرگ را می توان تا ۶ ماه آینده به بهره برداری نهایی رساند، هر چند هم اکنون شرایط تولید با استفاده از کلینکر که از سایر کارخانجات قابل تامین است، وجود دارد، در سنوات گذشته نیز این کارخانه با اشتغال محدود فعالیت داشته و امیدواریم با رفع موانع و مشکلات شاهد بهره برداری کامل آن باشیم.

وی یادآور شد: ذخیره ای که این محدوده معدنی دارد جوابگوی حداقل ۵۰ سال است و محدودیت مواد معدنی برای کارخانه وجود ندارد

آدرس کوتاه شده:
پربازدیدترین اخبار ایلام
No Cache
Generate time: 2.0777734120687
Query time: 1.3877549171448