1400/07/25  
 
شنبه, ۰۲ مرداد ۱۴۰۰ ۱۲:۲۴ ۸۸
چچ
ایرنا: افزون بر ۸۵ هزار شغل در بخش صنعت، معدن و تجارت اصفهان ایجاد شد

ایرنا: افزون بر ۸۵ هزار شغل در بخش صنعت، معدن و تجارت اصفهان ایجاد شد

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان گفت: در هشت سال گذشته، برای ۸۵ هزار و ۸۵۹ نفر در بخش های مختلف این نهاد اشتغالزایی شده است.

به گزارش شاتا به نقل از ایرنا، ایرج موفق گفت: در هشت سال گذشته چهار هزار و 21 پروانه بهره برداری در بخش صنعت استان اصفهان با سرمایه گذاری بالغ بر 414 هزار میلیارد و 919 میلیون ریال صادر شد.
به گفته رئیس سازمان صمت اصفهان، 69 هزار و 524 نفر با صدور این تعداد پروانه بهره برداری مشغول به کار شدند.
موفق با بیان اینکه در این مدت 9079 جواز تاسیس صنعتی برای سرمایه‌گذاری در حوزه صنعت این استان صادر شده است، افزود: اجرای طرح‌های مرتبط با این تعداد جواز صنعتی صادر شده در استان به 898 هزار و 758 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری نیاز دارد که اشتغالزایی جوازهای صنعتی در این مدت 224 هزار و 554 نفر پیش‌بینی شده است.
وی افزود: سه هزار و ۱۶۱ فقره معافیت گمرکی به ارزش بیش از یک هزار و ۶۸۴ میلیارد دلار برای تولیدکنندگان و صنعتگران استان برای واردات ماشین‌آلات در هشت سال گذشته صادر شده است.
موفق اضافه کرد: معافیت گمرکی واردات مواد اولیه مورد نیاز واحدهای تولیدی موضوع ماده ۱۲۱ قانون امور گمرکی نیز در این مدت به تعداد ۲۴۵ فقره به ارزش ۶۵ میلیارد و ۹۴ میلیون دلار صادر شده است.
وی بیان کرد: در هشت سال گذشته تعداد ۳۸۸ فقره پروانه بهره برداری با حجم سرمایه گذاری ۲ هزار و ۹۱۱ میلیارد ریال در بخش معدن استان صادر شده است که با صدور این تعداد پروانه برای ۲ هزار و ۶۹۶ نفر در بخش معدن استان فرصت شغلی جدید ایجاد شده است.

آدرس کوتاه شده:
پربازدیدترین اخبار اصفهان
No Cache
Generate time: 2.4093426068624
Query time: 1.7352016766866