1400/06/25  
 
پنجشنبه, ۳۱ تیر ۱۴۰۰ ۱۵:۵۰ ۱۰۲
چچ
ایرنا: مشکلات قالیبافان نابینای کرمان پیگیری می‌شود

ایرنا: مشکلات قالیبافان نابینای کرمان پیگیری می‌شود

مشاور وزیر صمت در امور زنان و خانواده گفت: مشکلات و چالش های کارگاه قالیبافی نابینایان کرمان در زمینه فروش محصولات و بیمه بافنده ها بررسی و پیگیری می‌شود.

به گزارش شاتا به نقل از ایرنا، فاطمه سادات حسینی گفت: در بازدیدی که از مرکز قالیبافی گره نو داشتیم، ظرفیت ها و چالش های موجود در این کارگاه بررسی شد که یکی از مهم‌ترین این چالش ها نبود بازار فروش برای محصولات روشن دلان است.
این مسئول با اشاره به مشکلات و چالش‌های این مرکز تصریح کرد: مشکلاتی از قبیل تامین بیمه قالیبافی و فروش محصول از مهمترین چالش‌های این مرکز است که امیدوارم با رایزنی‌های بهزیستی، یارانه ثابتی برای این افراد در نظر گرفته شود.
وی گفت: همچنین کمیته امداد امام خمینی (ره) برای خرید محصولات و تابلوفرش‌ها کمک کند و از طرف وزارت صمت نیز زمینه صادرات فراهم شود.
حسینی با بیان اینکه قالی بافی نوعی کارآفرینی و ثروت افزایی است خاطرنشان کرد: بانوانی که در این محل با عشق و امید گره می‌زنند باید اطمینان داشته باشند که قالی و یا تابلو فرشی را که می‌بافند به فروش می‌رسد و از نظر اقتصادی برایشان صرفه دارد، پس قدم اول ما رای زنی در زمینه فروش این محصولات خواهد بود.
وی با بیان اینکه باید استاندارد‌های بازار در نظر گرفته شود، تصریح کرد: رشد و سلیقه بازار همیشه در حال تغییر است و ما باید محصولاتی که تولید می‌کنیم مشابه با تقاضای جهانی باشد تا در نهایت یک محصول صادراتی خوب تولید کنیم.
وی با بیان اینکه آموزش قالیبافی به نابینایان برای اولین بار در کرمان انجام شده و در جای دیگر کشور چنین چیزی نیست، افزود: هنر دست نابینایانی که با لمس نخ رنگ آن را تشخیص می‌دهند کم هنری نیست و باید به آن بها دهیم.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 1.9236826896667
Query time: 1.2323821385701