1400/06/25  
 
پنجشنبه, ۳۱ تیر ۱۴۰۰ ۱۵:۳۷ ۸۲
چچ
محدوده معدنی کارخانه سیمان دهلران جوابگوی حداقل ۵۰ سال است

محدوده معدنی کارخانه سیمان دهلران جوابگوی حداقل ۵۰ سال است

رئیس اداره طرح و برنامه سازمان صنعت، معدن و تجارت ایلام گفت: ذخیره محدوده معدنی کارخانه سیمان دهلران جوابگوی حداقل ۵۰ سال است و محدودیت مواد معدنی برای کارخانه وجود ندارد.

به گزارش شاتا، بهروز زرین کاویانی اظهار داشت: از نکات مثبت این پروژه وجود مواد معدنی بسیار مناسب مثل سنگ گچ و ماسه سنگ سیلیسی در شهرستان است که در عمل با هم ترکیب و در قالب سیمان با کیفیت می شود به بازار ارائه کرد.

وی افزود: آنچه با اهمیت تر از اشتغال در کارخانه است، یکی فراهم کردن زمینه توسعه در منطقه و دیگری زمینه راه اندازی صنایع پایین دست فراوان است بطوریکه ۱۰ برابر تعداد اشتغالی که کارخانه ایجاد می کند، در سایر صنایع جانبی می تواند بوجود آید.

رئیس اداره طرح و برنامه سازمان صنعت، معدن و تجارت ایلام گفت: کارخانه سیمان دهلران پس از بهره برداری می تواند در صورت راه اندازی صنایع پایین دستی برای سه هزار و ۵۰۰ نفر فرصت شغلی ایجاد کند.

وی ادامه داد : بخش ماشین آلات این کارخانه آماده ولی بخش کوره ناقص است ، در صورت عزم جدی مجری طرح و مدیران مسئول این مجموعه بزرگ را می توان تا 6 ماه آینده به بهره برداری نهایی برسد

زرین کاویانی تصریح کرد : در سنوات گذشته نیز این کارخانه با تامین کلینکر از کارخانه جات دیگر با اشتغال محدود فعالیت داشته و امیدواریم با رفع موانع و مشکلات شاهد بهره برداری کامل آن باشیم.

رئیس اداره طرح و برنامه سازمان صنعت، معدن و تجارت استان با اشاره به اینکه ۳۰ میلیون یورو تسهیلات ارزی و ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات ریالی برای این پروژه هزینه شده است، گفت: بین یک هزار تا ۲ هزار میلیارد ریال برای تکمیل پروژه نیاز است.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 2.063992023468
Query time: 1.3672715822856