1400/06/25  
 
دوشنبه, ۲۸ تیر ۱۴۰۰ ۱۴:۰۴ ۱۳۱
چچ
ایرنا: بانک صنعت و معدن ۱۴ میلیارد یورو تسهیلات به صنایع پرداخت کرده است

ایرنا: بانک صنعت و معدن ۱۴ میلیارد یورو تسهیلات به صنایع پرداخت کرده است

رییس هیات مدیره و مدیرعامل بانک صنعت و معدن گفت:پنج هزار و ۱۰۰ پروژه صنعتی و معدنی را در هشت سال گذشته به مبلغ ۱۴ میلیارد یورو تامین اعتبار کرده ایم که رقم بالایی در حوزه ارزی است.

به گزارش شاتا به نقل از ایرنا، حسین مهری روز دوشنبه در جریان بازدید از چند واحد تولیدی و صنعتی استان قزوین گفت:در این مدت همچنین ۶۸۲ هزار میلیارد ریال تسهیلات به صنایع و معادن سطح کشور پرداخت کرده ایم.

مهری افزود: با پرداخت این تسهیلات حدود ۷۵ هزار شغل مستقیم در کشور ایجاد شده است و به جهت اینکه طرح های دریافت کننده تسهیلات، طرح های بزرگی بوده اند هرکدام ۱۰ اشتغال غیرمستقیم نیز ایجاد می کنند.

مهری افزود: در حوزه زیربنایی نیز حمایت های خوبی را علاوه بر حوزه فولاد، مس، آلومینیوم و طرح های صنعتی داشته ایم و در حوزه نیروگاهی به ۳۳ طرح، ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون یورو تسهیلات پرداخت کرده ایم که پنج هزار و ۵۰۰ مگاوات برق تولید می کنند.

رییس هیات مدیره و مدیرعامل بانک صنعت و معدن با اشاره به شیوع کرونا و تاثیر آن بر واحدهای تولیدی، گفت:خوشبختانه طرح هایی که بانک مورد حمایت قرار داده خیلی تحت تاثیر کرونا قرار نگرفته اند ولی اگر واحدی بر اثر کرونا و تحریم ها تحت تاثیر قرار گرفته باشد حتما حمایت می کنیم و اقساط آنها را به عقب می اندازیم.

مهری با بیان اینکه امسال از سوی مقام معظم رهبری به تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها نامگذاری شده است، افزود: وظیفه ما در حوزه پشتیبانی حمایت و پرداخت تسهیلات است به ویژه تمرکز ما بر روی تسهیلات سرمایه در گردش است که بتوانیم وضعیت موجود را حفظ کنیم.

وی اضافه کرد:طرح های نیمه تمام اولویت دوم ما است که امیدواریم با سرعت بیشتر در تزریق اعتبارات به بهره برداری برسند و اشتغال جدید ایجاد کنند.

مهری گفت:طرح های دانش بنیان و صادرات گرا نیز از دیگر اولویت‌های ما هستند که عملکرد خوبی در این حوزه‌ها داشته ایم.

وی با بیان اینکه در سه ماهه نخست سال جاری عملکرد مطلوبی را داشته ایم، افزود: حدود ۶ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان تسهیلات را در این مدت پرداخت کردیم که رشد ۵۷ درصدی نسبت به مدت مشابه قبل داشته است.

مهری گفت: در بحث مانع زدایی‌ها هم استراتژی ما این بوده که تحت هیچ شرایطی واحدهای تولیدی را تملک نکنیم بلکه با آنها مذاکره کرده و مشکلات آنها را بررسی نماییم.

این مسوول بانکی گفت:تملک واحدهای تولیدی آخرین راهکار ما است به شرطی که شرکت غیرفعال شده باشد البته سعی کرده ایم به سمت آن نرویم.

مهری ادامه داد:حمایت از تولید رسالت اصلی بانک صنعت و معدن است که ما ۱۰۰ درصد تسهیلات خود را به این بخش اختصاص داده ایم و هیچگونه تسهیلاتی خارج از آن نداریم.

وی گفت: البته منابع بسیار محدود قرض الحسنه برای ازدواج داریم که بانک مرکزی رقم بسیار پایینی را به ما اختصاص می دهد.

رییس هیات مدیره و مدیرعامل بانک صنعت و معدن گفت: در استان قزوین تاکنون دوشعبه این بانک پنج هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرده اند ولی ستاد بانک به جهت اینکه طرح های متوسط و بزرگ را در این استان هدفگذاری کرده است از ابتدای دولت تدبیر و امید ۱۸ طرح را تامین اعتبار کرده ایم.

وی گفت:از این تعداد ۱۳ طرح تاکنون به بهره برداری رسیده و پنج طرح با پیشرفت بالای ۷۰ تا ۹۰ درصد در حال اجرا است.

مهری افزود:حجم تسهیلات پرداخت شده به این ۱۸ طرح ۳۱۵ هزار میلیارد ریال است که از این میزان ۱۰۷ میلیون یورو و مابقی ریالی بوده است.

رییس هیات مدیره و مدیرعامل بانک صنعت و معدن گفت:با پرداخت این تسهیلات هزار و ۷۳۵ اشتغال ایجاد شده و هرکدام از این اشتغال ها به دلیل صنایع متوسط و بزرگ بودن بین هفت تا ۱۰ اشتغال غیر مستقیم هم ایجاد می کنند.

مهری رییس هیات مدیره و مدیرعامل بانک صنعت و معدن امروز به منظور بازدید از چند واحد تولیدی و صنعتی استان در شهرک صنعتی حیدریه، خرمدشت و کاسپین که از این بانک تسهیلات دریافت کرده‌اند به قزوین سفر کرده است.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 2.143249352773
Query time: 1.4567302068075