1400/06/25  
 
دوشنبه, ۲۸ تیر ۱۴۰۰ ۱۰:۵۸ ۱۳۳
چچ
احداث شهرک خصوصی انرژی در قم نقش مهمی در رونق اقتصادی دارد

رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت قم:

احداث شهرک خصوصی انرژی در قم نقش مهمی در رونق اقتصادی دارد

رییس سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت قم بیان کرد: احداث شهرک تخصصی انرژی در قم نقش مهمی در جذب سرمایه‌گذاران علاقه‌مند به فعالیت در این حوزه و به طور کلی رونق اقتصادی استان خواهد داشت.

به گزارش شاتا، محمود سیجانی روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران ،‌ با اشاره به کلنگ زنی نخستین شهرک خصوصی تخصصی انرژی خورشیدی کشور در کیلومتر ۲۰ جاده قم به تهران که چندروز پیش با حضور مدیران ملی واستانی قم و اعضای ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان، برگزار شد،‌ افزود:‌ استان قم به دلیل موقعیت جغرافیایی خاصی که دارد، از ظرفیت ویژه‌ای برای تولید انرژی خورشیدی برخوردار است و سرمایه‌گذاران بسیاری علاقه‌دارند تا از این ظرفیت برای تولید ثروت استفاده کنند.

وی با بیان این که استاندار قم و سایر مسئولان استان اهتمام ویژه‌ای به حمایت از سرمایه‌گذاران در این بخش دارند، افزود: تولید انرژی خورشیدی می‌تواند نیاز بسیار از واحدهای صنعتی استان به برق پایدار را تامین کند و به همین دلیل نقش زیادی در توسعه بیش‌ازپیش فعالیت‌های بنگاه‌های اقتصادی در قم دارد.

رییس سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت قم ادامه داد: با احداث این شهرک تخصصی انرژی در قم، زمینه تولید انرژی‌های پاک در سطح کشور بیش از گذشته فراهم خواهد شد و در کنار آن موقعیت‌های متعددی برای فعالیت‌های اقتصادی و اشتغالزایی به وجود خواهد آمد.

سیجانی گفت: توسعه فعالیت‌های اقتصادی تولید محور با نگاه به مسائل محیط زیستی همواره یکی از دغدغه‌های جدی مسئولان و مردم قم بوده‌است که در همین رابطه احداث شهرک تخصصی انرژی در این استان می‌تواند پاسخ مناسبی به این دغدغه مهم باشد.

وی بیان کرد: با ایجاد این شهرک تخصصی، زمینه حضور صنایع وابسته به تولید انرژی در قم به شکل مطلوب فراهم خواهد شد و این استان به یکی از مهمترین قطب‌های تولید انرژی‌های پاک کشور تبدیل می‌شود که می‌تواند الگویی برای سایر استان‌ها باشد.

شایان ذکرست که شهرک صنعتی تخصصی انرژی خورشیدی و صنایع وابسته اولین شهرک تخصصی کشور در این حوزه است که توسط شرکت آینده سازان سیاره سبز احداث می‌شود و محلی برای تولید دستگاه‌ها و قطعات مورد نیاز انرژی‌های خورشیدی و فعالیت کارخانه‌های مکمل الکترونیک شامل کارخانه‌های تولید اینورتر، استراکچر ،شارژر و سایر صنایع وابسته خواهد بود که بر اساس پیش بینی‌های صورت گرفته با بهره برداری از این شهرک برای بالغ بر ۲۲ هزار تن شغل ایجاد خواهد شد

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 2.2052706082662
Query time: 1.5032917658488