1400/06/25  
 
یکشنبه, ۲۷ تیر ۱۴۰۰ ۰۸:۱۲ ۹۰
چچ
ضرورت استفاده صنعتگران ایلام از چهار طرح تامین مالی برای تولیدکنندگان

رئیس سازمان صمت استان ایلام مطرح کرد:

ضرورت استفاده صنعتگران ایلام از چهار طرح تامین مالی برای تولیدکنندگان

رئیس سازمان صمت استان ایلام گفت: یکی از دغدغه‌های اصلی فعالان عرصه تولید و مدیران بنگاه‌های اقتصادی، تامین مالی می باشد که بیش از ۹۵ درصدی نقدینگی این واحدها از طریق سیستم بانکی تامین می‌شود.

به گزارش شاتا، رضا محمد رحیمی با اشاره به ضرورت پرداخت تسهیلات به این واحدها خاطرنشان کرد : امسال در راستای تحقق شعار سال "تولید ،پشتیبانی و مانع زدایی ها" برنامه تامین مالی طراحی شده است.

وی افزود: تسهیلات از محل طرح جهش تولید با هدف تکمیل و راه‌اندازی پروژه‌های در دست اجرا اولویت‌دار، طرح تسهیلاتی رونق تولید با اولویت بنگاه‌هایی که با دریافت این تسهیلات قادر به راه اندازی، بازسازی سریع و نیز تثبیت و افزایش تولید و اشتغال شوند، طرح تامین مالی تام بر اساس تفاهم نامه سه جانبه با وزارت صمت، سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی( ایدرو) و چند بانک عامل عملیاتی شده، طرح کمک‌های فنی و اعتباری بخش صمت از جمله طرح هایی است که امیدواریم در سال جاری با اجرایی شدن این طرح ها برای تامین نقدینگی مشکل خاصی در پیش رو نداشته باشیم.

رئیس سازمان صمت استان ایلام استفاده از ابزارهای نوین در تامین مالی را امری ضروری دانست وخاطرنشان کرد:امروزه صرفا تامین منابع مالی از محل بانکها کفایت نمی‌کند و در سال گذشته دو واحد صنعتی در استان وارد بورس شدند و برای سال جاری نیز برنامه ورود سه واحد جدید در دستور کار است.

گفتنی است تاکنون از محل تسهیلات رونق تولید ۱۲۶۳ میلیارد ریال، تسهیلات اشتغال روستایی ۶۳۳ میلیارد ریال، تسهیلات اشتغال فراگیر ۱۱۹ میلیارد ریال و تسهیلات تبصره هیجده بند الف مبلغ ۷۹۹ میلیارد ریال به متقاضیان پرداخت شده است.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 1.9391226768494
Query time: 1.2549525896708