1400/06/25  
 
چهارشنبه, ۲۳ تیر ۱۴۰۰ ۱۱:۵۲ ۶۴
چچ
دیدار و گفتگوی رئیس سازمان صمت قزوین با سرکنسول ایران در آکتائو قزاقستان

در راستای توسعه و تعامل اقتصادی استان قزوین با بندر اکتائو قزاقستان انجام شد:

دیدار و گفتگوی رئیس سازمان صمت قزوین با سرکنسول ایران در آکتائو قزاقستان

در راستای توسعه اقتصادی استان قزوین با بندر اکتائو قزاقستان ، رئیس سازمان صمت قزوین به همراه رئیس اتاق بازرگانی با سرکنسول ایران در آکتائو قزاقستان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش شاتا، عزیزاله افضلی رئیس سازمان صمت استان قزوین به همراه بخشنده رئیس اتاق بازرگانی قزوین با ملکوتی فر سرکنسول ایران در آکتائو قزاقستان در راستای توسعه و تعامل اقتصادی استان قزوین با آکتائو قزاقستان در محل اتاق بازرگانی دیدار و گفتگو کرد.

رئیس سازمان صمت استان قزوین در این دیدار گفت: اتاق بازر‌گانی قزوین می تواند نقشه راه تجارت با کشور قزاقستان را برای کل کشور ترسیم کند ؛ واردات کالاهای استراتژیک اعم از کلزا ، کتان ، نهاده های دامی ، گوشت قرمز و....از کشور قزاقستان ، آن را به یک شریک استراتژیک برای ما تبدیل کرده است.

افضلی افزود: اتاق بازرگانی قزوین به روشنی توانست ارتباط تجاری مستقیم با کشور قزاقستان را طراحی و اجرانماید ؛ اتاق بازرگانی مطالبه گر بخش خصوصی است و باید اهداف و برنامه های وزرای دولت سیزدهم درعرصه اقتصاد را رصد نماید.

وی در ادامه گفت: اهمیت حوزه تجارت ، کمتر از حوزه تولید نیست و ما باید مشترکات تجاری با کشورهای همسایه و منطقه را تقویت کنیم.

ملکوتی فر سرکنسول ایران در آکتائو قزاقستان در این دیدار از فعالیت خوب بازرگانی و اقتصادی استان قزوین در توسعه تعاملات برون مرزی با قزاقستان ابراز رضایت کرد.

وی در ادامه گفت: بازدیدی که امروز از چندین واحد تولیدی صنعتی در استان قزوین داشتیم ،فعالیت این واحدها موجب غرور ملی و افتخار است.

در این نشست ظرفیت ها و توانمندی های قزوین در ابعاد تجاری، صنعتی و کشاورزی برای تبادلات و همکاری های اقتصادی با بندر آکتائو قزاقستان و بازارهای مالی کشورهای حوزه اوراسیا مورد معرفی قرار گرفت.

اتحادیه اورآسیا یک بلوک اقتصادی متشکل از پنج کشور ارمنستان، روسیه، قزاقستان، قرقیزستان و بلاروس است که با برخورداری از حدود ۱۸۳ میلیون نفر جمعیت فعال، دارای یک هزار و ۹۰۰ میلیارد دلار تولید ناخالص داخلی، رتبه اول در تولید نفت، رتبه دوم در تولید گاز و رتبه چهارم در تولید برق می باشد که یکی از پر رونق ترین بازارهای سرمایه‌گذاری در جهان به شمار می‌آید.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 3.2478686968486
Query time: 1.7954123814901