1400/06/28  
 
سه شنبه, ۲۲ تیر ۱۴۰۰ ۱۷:۴۰ ۱۵۸
چچ
سرمایه‌گذاری ۱۸ هزار میلیارد تومانی در بخش صنعت استان اصفهان

سرمایه‌گذاری ۱۸ هزار میلیارد تومانی در بخش صنعت استان اصفهان

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان گفت: در مجموع بیش از ۱۸ هزار میلیارد تومان در یک سال اخیر در بخش صنعت این استان سرمایه‌گذاری شد.

به گزارش شاتا به نقل از ایرنا، ایرج موفق با بیان این مطلب گفت: این میزان سرمایه‌گذاری صرف راه‌اندازی ۵۶۰ واحد تولیدی و صنعتی شده است.

وی ادامه داد: با وجود محدودیت‌ها، تحریم‌ها و کرونا با فعال شدن این واحدهای تولیدی و صنعتی برای ۱۲ هزار و ۵۶۰ نفر اشتغال مستقیم در استان ایجاد شد.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان با بیان اینکه ظرفیت بالایی برای کار، فعالیت و تلاش در استان اصفهان وجود دارد اظهار داشت : در یکسال اخیر ۵۶۰ فقره پروانه پروانه بهره برداری صنعتی در این استان صادر شده است.
احیاء۱۸۸ واحد صنعتی راکد استان اصفهان
موفق گفت:۱۸۸ واحد از مجموع ۴۵۳ واحد تولیدی و صنعتی راکد و تعطیل در این استان سال گذشته در راستای کمک به جهش تولید به چرخه فعالیت بازگشتند.
وی افزود: بیش از ۳۰۰ جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در سال ۹۹ برای برطرف کردن مشکلات تامین اجتماعی، امور مالیاتی، بانکی، شهرک‌های صنعتی و زیرساخت‌های تولید در استان اصفهان برگزار شد.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان اضافه کرد: این استان در ۲ سال گذشته رتبه اول جذب تسهیلات تبصره ۱۸ و رونق تولید را در کشور به‌دست آورد و ۹۰ درصد تسهیلاتی که در قالب این تبصره به واحدهای تولیدی ارائه شده در قالب سرمایه در گردش و ۱۰ درصد سرمایه ثابت بوده است.
وی با بیان اینکه از بانک‌ها تقاضا داریم که سرمایه ثابت طرح‌ها را تامین کنند خاطرنشان کرد: حدود پنج هزار طرح در دست اجرا در این استان وجود دارد که برای تامین، تکمیل و تعمیر ماشین آلات خود نیاز به تسهیلات بانکی دارند.
رشد ۸۰ درصدی صادرات اصفهان در سه ماهه نخست ۱۴۰۰
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان بیان کرد: میزان صادرات استان در سه ماه اول سالجاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود ۸۰ درصد و صادرات در کل کشور حدود ۵۰ درصد رشد داشته است.
وی با بیان اینکه سال گذشته حجم صادرات سال گذشته از این استان بیش از ۲ میلیارد دلار بوده است ابراز امیدواری کرد که در سالجاری بتوانیم کسری و کمبودها را جبران کنیم تا افزایش قابل توجهی را در استان داشته باشیم.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان گفت: حفظ وضعیت واحدهای موجود برای تولید، فراهم کردن شرایط تامین مواد اولیه، تامین نیاز ماشین آلات و تکمیل تجهیزات صنعتی واحدهای تولیدی از خارج کشور با ثبت سفارش و معافیت‌های گمرکی، تامین سرمایه در گردش و سرمایه ثابت این واحدها و از همه مهمتر طرح‌های در دست اجرای بالای ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی به‌عنوان افق آینده صنعتی در این استان پیش بینی شده است.
وی افزود: بیش از ۲ هزار و ۵۰ طرح بالای ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی در استان اصفهان وجود دارد که مراحل خرید زمین، دیواری کشی، احداث سوله و برق، آب و گاز نصب شده و برای خرید ماشین آلات نیازمند وام هستند.
موفق با اشاره به نامگذاری سال ۱۴۰۰ با عنوان "تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها" تاکید کرد: پیگیری‌های لازم برای ورود این طرح‌ها به مدار تولید با رعایت ملاحظات زیست محیطی در حال انجام است.
اصفهان با بیش از پنج میلیون نفر جمعیت، بیش از ۹ هزار واحد تولیدی کوچک و بزرگ با سرمایه ۲۲۱ هزار میلیارد ریال و اشتغال ۲۶۳ هزار نفر، حدود ۸۴۰ معدن در حال بهره‌برداری با سرمایه‌گذاری بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال و حدود ۲۰۰ هزار واحد صنفی، صنعتی‌ترین استان کشور به‌شمار می‌آید.
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 2.0878125826518
Query time: 1.4037818908691