1400/06/25  
 
دوشنبه, ۱۴ تیر ۱۴۰۰ ۱۱:۳۳ ۱۰۵
چچ
آذربایجان شرقی جزء سه قطب اصلی فولاد کشور

رئیس سازمان صمت آذربایجان شرقی مطرح کرد؛

آذربایجان شرقی جزء سه قطب اصلی فولاد کشور

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی با اشاره به رشد چشمگیر صنعت این استان در سال‌های اخیر، آذربایجان شرقی را جزء سه قطب اصلی فولاد کشور برشمرد و گفت: شهرستان بناب در توسعه صنعتی استان نقش به سزایی داشته است.

به گزارش شاتا، حبیب امین زاده در جمع تولیدکنندگان و صنعتگران بناب با بیان اینکه استان به برکت تلاش شهرستان‌هایی نظیر بناب امروز به یکی از قطب‌های صنعت به خصوص در حوزه فولاد تبدیل شده است، تأکید کرد: آذربایجان شرقی امروزه جزو سه قطب اصلی فولاد کشور محسوب می‌شود و در سایر حوزه های صنعتی نیز رشد چشمگیری داشته است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، رشد صنعت را موجب افزایش امنیت برشمرد و تصریح کرد: تمام تلاش خود را باید به کار ببندیم تا صنعت و تولید در استان و کشور رونق پیدا کند و قطعا سایر مشکلات در کنار این دو پدیده حل خواهد شد و زمینه ارتقای سطح امنیت در کشور را فراهم خواهد ساخت.

وی با اشاره به ضرورت فراهم کردن زیرساخت ها برای سرمایه گذاری در سطح استان، گفت: اقدامات خوبی در این راستا انجام شده اما می بایست در سال " تولید ، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها" از طریق هم افزایی و همراهی سایر مسئولین استانی، موانع تولید و سرمایه گذاری برداشته شود.

امین زاده در پایان توجه ویژه تولیدکنندگان و صنعتگران به روش های نوین و روشهای به روز در حوزه کاری خود را خواستار شد و گفت: صنعت می بایست طوری پیش برود که به محیط زیست آسیبی وارد نکرده و از روشهای نوین به منظور کاهش آلایندگی ها بهره ببرد.

فعالیت 423 واحد تولیدی با اشتغالزایی بالغ بر 6 هزار نفر در شهرستان بناب

فرماندار شهرستان بناب نیز در ادامه این مراسم با اشاره به فعالیت 423 واحد تولیدی در این شهرستان، گفت: فعالیت این تعداد واحد صنعتی و تولیدی در شهرستان ، زمینه اشتغال بیش از 6 هزار نفر را فراهم کرده است و تمام تلاش خود را به کار بسته ایم تا با رفع مشکلات تولیدکنندگان و صنعتگران بناب شاهد رشد و توسعه همه جانبه منطقه باشیم.

شهریار فتحی ضمن قدردانی از حضور پرشور مردم در انتخابات، گفت: قدرت های جهانی به خصوص ترامپ برای براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران روزشماری می کرد، اما حالا شاهد هستیم ترامپ کجاست و انقلاب اسلامی در چه مرحله ای قرار دارد.

فرماندار بناب با بیان اینکه تحریم ها و فشارهای ناجوانمردانه قدرت های جهانی فشار زیادی را به صنعت و تولید وارد کرد ادامه داد : با وجود همه مشکلات تولیدکنندگان ، پای انقلاب و کشور خود ماندند و در تمام زمینه ها نیز به خودکفایی رسیدیم.

وی تصریح کرد : خوشبختانه در شهرستان بناب طی دو سال اخیر نرخ بیکاری از ۱۴ درصد به ۷ درصد کاهش پیدا کرده است و اکثر بیکاران باقی مانده فارغ التحصیلان دانشگاهی هستند.

فتحی با اشاره به رشد چشمگیر رشد صادرات در شهرستان بناب، خاطر نشان کرد : خوشبختانه سال گذشته صادرات شهرستان از ۳۰۰ هزار تن عبور کرده و توانستیم محصولات غیر نفتی خود را به بیش از ۳۰ کشور صادر کنیم.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 2.1962747573853
Query time: 1.516256014506