1400/08/03  
 
شنبه, ۱۲ تیر ۱۴۰۰ ۱۵:۰۶ ۱۴۰
چچ
امیدبخشی و تحول آفرینی بخش معدن خراسان رضوی

وزیر صمت در جمع فعالان اقتصادی شهرستان تربت حیدریه:

امیدبخشی و تحول آفرینی بخش معدن خراسان رضوی

علیرضا رزم حسینی با تشریح ظرفیتهای گسترده طبیعی و انسانی خراسان رضوی، بخش معدن این استان را امیدبخش و تحول آفرین توصیف کرد.

به گزارش شاتا، علیرضا رزم حسینی در جمع فعالان اقتصادی، کارآفرینان، صنعتگران و معدن کاران شهرستان تربت حیدریه هدف از سفر دو روزه به خراسان رضوی را دیدار با مردم سخت کوش این استان و پیگیری برای رفع مشکلات حوزه صنعت، معدن و تجارت بیان کرد و افزود: یکی از مهمترین و بزرگترین پروژه های ماندگار در نظام جمهوری اسلامی انتقال آب شیرین از خلیج فارس به شرق و فلات مرکزی کشور بود.

رزم حسینی با اشاره به اظهار نگرانی سرمایه گذاران این منطقه در زمینه کمبود منابع آبی و خشکسالی چند دهه اخیر، بیان داشت: به منظور رفع یکی از بزرگترین مشکلات در مسیر توسعه صنعتی و تثبیت جمعیتی در شرق و فلات مرکزی و همچنین پیاده سازی سیاست توسعه متوازن در کشور، ابرپروژه انتقال آب خلیج فارس در وزارت صمت و با حضور و سرمایه گذاری شرکتهای بزرگ معدنی اجرا شد و امروز برای صنایع و معادن استانهای یزد و کرمان آب شیرین تامین شده است.

وی با اشاره به فازهای بعدی پروژه همزمان با اتمام فاز نخست، اظهار داشت: این طرح در خط شماره ٢ از مسیر کرمان، صنایع و معادن طول مسیر در استانهای خراسان جنوبی و خراسان رضوی را بهره مند خواهد کرد.

وزیر صمت با بیان اینکه خطوط سوم و چهارم این طرح نیز برای بهره مندی استانهای اصفهان و سیستان و بلوچستان از خلیج فارس و دریای عمان با قدرت و قوت در حال فعالیت می باشد، خاطرنشان کرد: این پروژه تاکید و توجه رهبر معظم انقلاب و رییس جمهور را به همراه داشت و در آینده می تواند تأمین آب بخش های دیگر کشور مانند کشاورزی و شرب را هم در پی داشته باشد.

رزم حسینی اجرای این پروژه را انجام بخش بزرگی از رسالت معادن و صنایع معدنی کشور در حوزه مسئولیتهای اجتماعی دانست و تصریح کرد: در سال گذشته با وجود جنگ اقتصادی و تحریمی و پاندمی کرونا، رشد صنعتی ٧/١ درصدی را تجربه کردیم و در حوزه معدن نیز رشد ١٣/٣ درصدی استخراج از معادن را داشتیم و امروز یکی از پانزده کشور برتر معدنی دنیا با ٦٢ ماده معدنی شناخته شده هستیم.

وی با تاکید بر اینکه استان خراسان رضوی یکی از استانهای امیدبخش ما در بخش معدن می باشد، گفت: سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و خراسان رضوی در مسیر کشف و استخراج جدید معدنی هستند و به زودی شاهد اتفاقات چشمگیر در این حوزه خواهیم بود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین با تشریح شرایط خوب صادراتی و ارزیابی شرایط مطلوب صنعت کاشی و سرامیک کشور، گفت: قطعا با تداوم سیاستهای حمایتی موجود روز به روز شاهد رشد بیشتر و ارتقای شاخص های صنعتی در این رشته خواهیم بود.

وی در پایان با تقدیر از همراهی و همدلی مسولان شهرستان تربت حیدریه بویژه امام جمعه، نماینده مجلس و فرماندار، پیشرفت و توسعه بیش از پیش این منطقه را به برکت این همدلی و همراهی پیش بینی کرد.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 3.4191959698995
Query time: 2.7234144210815