1400/06/25  
 
جمعه, ۱۱ تیر ۱۴۰۰ ۱۲:۲۶ ۴۱
چچ
خط تولید واشکوت ایران خودرو در قم افتتاح شد

به مناسبت روز ملی صنعت و معدن؛

خط تولید واشکوت ایران خودرو در قم افتتاح شد

رییس سازمان صمت قم گفت: خط تولید واشکوت(مورد استفاده در کاتالیست خودرو) به مناسبت دهم تیرماه، روز صنعت و معدن با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ، مدیرعامل ایران‌خودرو، استاندار و نمایندگان مردم قم در مجلس شورای اسلامی در شرکت مبدل خودروی پاک قم به بهره‌برداری رسید.

به گزارش شاتا، محمود سیجانی افزود: شرکت مبدل خودروی پاک نخستین واحد تولیدی کشور است که موفق به تولید این محصول راهبردی در صنعت خودروسازی شده‌ و با داخلی سازی آن صرفه‌جویی ارزی و ارزش افزوده اقتصادی قابل توجهی نصیب کشور کرده‌است.

وی ادامه داد: شرکت مبدل خودروی پاک، تولید کننده مونولیت مورد استفاده در کاتالیست خودرو (تولید هسته کاتالیست خودرو با هدف کاهش آلایندگی‌های گاز خروجی موتور صورت می‌گیرد) با ظرفیت تولید سالانه ۵۰۰ هزار عدد محصول در تولید سال با سرمایه گذاری ثابت ۳۰۰ میلیارد ریال و ایجاد اشتغال مستقیم برای ۳۱ تن در زمینی به مساحت حدود ۲۰ هزار متر مربع در شهرک صنعتی محمود آباد قم قرار دارد.

رییس سازمان صمت قم اضافه کرد: این واحد صنعتی به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های گروه قطعات اتومبیل ایران(پایکو) است و حدود ۶۵ درصد از نیاز گروه صنعتی ایران خودرو را تامین می‌کند.
سیجانی گفت: حجم سرمایه‌گذاری انجام‌شده برای واحدهای صنعتی قم فراتر از ۷۳ هزار میلیارد ریال است که با این حجم از سرمایه‌گذاری صورت گرفته در حدود ۲ هزار و ۴۰۰ واحد صنعتی و تولیدی استان برای بیش از ۶۰ هزار تَن فرصت اشتغال ایجادشده است، قم دارای هفت شهرک صنعتی شکوهیه، الغدیر، چاپ و نشر، سلفچگان، محمودآباد، ثامن‌الائمه (ع) - قنوات - و فناوری اطلاعات و ارتباطات (I.C.T) و چهار ناحیه صنعتی خورآباد، دستجرد، سیرو و طغرود است که هرکدام از آنها موقعیت ممتازی برای توسعه سرمایه‌گذاری، تولید و اشتغال دارد

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 2.8680233955383
Query time: 1.3876214027405