1400/06/25  
 
پنجشنبه, ۱۰ تیر ۱۴۰۰ ۱۲:۰۷ ۱۳۵
چچ
اجرای ۲۳طرح صنعتی با سرمایه گذاری ۱۳ هزار میلیاردتومانی در خراسان جنوبی

اجرای ۲۳طرح صنعتی با سرمایه گذاری ۱۳ هزار میلیاردتومانی در خراسان جنوبی

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی از اجرای ۲۳ طرح صنعتی در استان با سرمایه گذاری ۱۳ هزار و ۴۵ میلیارد تومان خبر داد.

به گزارش شاتا، عباس جرجانی در نشست خبری گفت: ۴ طرح کنسانتره زغالسنگ و تولید کک با سرمایه گذاری بالغ بر ۱،۶۰۰ میلیارد تومان و اشتغال ۵۰۰ نفر در استان اجرا شده است.

وی با اشاره به ایجاد سه طرح فرآوری منیزیت با سرمایه گذاری ۱۰۰ میلیارد تومان عنوان کرد: سه طرح استحصال طلا با سرمایه گذاری بالغ بر یک هزار میلیارد تومان نیز در استان در حال احداث است.

جرجانی با اشاره به اینکه ۵ طرح زنجیره ارزش افزوده فولاد و تولید گندله آهن در استان در حال احداث است گفت: سرمایه گذاری این طرح‌ها بالغ بر ۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بوده که برای یک هزار و ۱۰۰ نفر اشتغال ایجاد می‌کند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی با بیان اینکه سه طرح جدید استیل کورد، ریسندگی و بافندگی با سرمایه گذاری بالغ بر ۱،۲۰۰ میلیارد تومان در استان ایجاد خواهد شد، بیان کرد: طرح توسعه کویر تایر با سرمایه گذاری ۲۰ میلیون یورو در حال احداث است.

وی طرح توسعه کاشی و سرامیک دو طرح تولید را از دیگر پروژه‌های در حال احداث برای توسعه بخش صنعت استان اعلام کرد و ادامه داد: طرح تکمیل مطالعات اکتشافی در نوار مرز و مناطق حاصل از ژئوفیزیک هوایی توسط ایمیدرو و سازمان زمین شناسی با اعتبار بالغ بر ۴۵ میلیارد تومان نیز در استان اجرا می‌شود.

مصوب شدن ۱۰۱ طرح سرمایه گذاری در استان

جرجانی نرخ مشارکت اقتصادی در استان را ۴۰.۶ درصد عنوان کرد و بیان کرد: سهم ارزش افزوده بخش صنعت، معدن و تجارت استان از کل ارزش افزوده استان ۲۳.۳۰ درصد است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی ادامه داد: سهم ارزش افزوده بخش صنعت، معدن و تجارت استان از کل ارزش افزوده صنعت، معدن و تجارت کشور ۰.۴ درصد است.

وی به شناسایی و مصوب شدن ۱۰۱ طرح سرمایه گذاری استان در ستاد توسعه خاوران اشاره کرد و افزود: ۷۰ طرح مرتبط با حوزه سازمان صنعت، معدن و تجارت است که از این تعداد تا کنون ۶ طرح به سرمایه گذار واگذار شده است.

جرجانی با بیان اینکه معادن و صنایع معدنی محور توسعه خراسان جنوبی است، تصریح کرد: با توجه به کمبود منابع آبی با طرح‌های آب‌بر موافقت نمی‌کنیم.

وی اجرای طرح‌های صنایع فرآوری معدنی از اولویت‌های سرمایه گذاری در استان است، اظهارکرد: برای تکمیل زنجیره فرآوری طلا در استان به صنایع پایین دستی نیاز داریم که ایجاد شهرک تخصصی فرآوری طلا در استان به سرمایه گذاران پیشنهاد شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی با بیان اینکه باید از معدن به صنعت و از صنعت به تجارت برسیم، تصریح کرد: خراسان جنوبی ظرفیت‌های زیادی در حوزه معدن دارد که باید این ظرفیت‌ها برای سرمایه گذران معرفی شود.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 1.9099839528402
Query time: 1.2339626948039