1400/06/25  
 
پنجشنبه, ۱۰ تیر ۱۴۰۰ ۰۹:۴۷ ۲۴۷
چچ
مشکلات مالی، مانع ازتکمیل۵۰ درصد طرح‌های با پیشرفت بالای ۸۰ درصد در کشور است

قائم مقام رئیس ستاد تسهیل و رفع موانع تولید:

مشکلات مالی، مانع ازتکمیل۵۰ درصد طرح‌های با پیشرفت بالای ۸۰ درصد در کشور است

قائم مقام رئیس ستاد تسهیل و رفع موانع تولید علت عدم تکمیل ۵۰ درصد از طرح‌های تولیدی با پیشرفت فیزیکی بالای ۸۰ درصد را مربوط به مشکلات مالی دانست و گفت: با تکمیل تمام طرح‌های نیمه تمام در حوزه صنعت و صنایع معدنی، حدود ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار فرصت شغلی جدید ایجاد می‌شود.

به گزارش شاتا، بابک دین‌پرست در حاشیه یکصد و بیستمین جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید که بعدازظهر دیروز(9تیرماه) با ریاست وزیر صمت و حضور دیگراعضاء این ستاد برگزار شد، با اشاره به ماده ۶۱ قانون رفع موانع تولید، یکی از تکالیف مهم این ستاد را حل و فصل مشکلات مربوط به واحدهای تولیدی و صنعتی نیمه تمام اعلام کرد و گفت: در این جلسه، نماینده معاونت طرح و برنامه وزارت صمت، گزارش دقیقی در ارتباط با آخرین وضعیت واحد‌های صنعتی و معدنی و پیشنهاداتی در این رابطه ارائه دادند.

ایجاد ۲ میلیون و ۳۰۰هزار فرصت شغلی جدید با تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام
قائم مقام رئیس ستاد تسهیل و رفع موانع تولید با استناد به گزارش ارائه شده در این خصوص، تعداد کل طرح‌های نیمه تمام در حوزه صنعت و صنایع معدنی را ۷۶ هزار و ۸۳۵ فقره اعلام و تصریح کرد: اگر این طرح‌ها و واحد‌های تولیدی تکمیل شوند و به بهره‌برداری برسند ۲میلیون و ۳۰۰هزار فرصت شغلی جدید را ایجاد می‌کنند.
بر اساس توضیحات دین‌پرست، باارزیابی حدود ۳هزار و ۸۵۰ طرح نیمه تمام که تا پایان سال ۹۹ دارای پیشرفت فیزیکی بالای ۸۰ درصدبودند، برای احصاء دلیل عدم تکمیل آن‌ها انجام شده بودو حدود ۵۰ درصدعلت عدم تکمیل این واحدها به دلیل مشکلات مالی به بهره‌برداری نرسیدند؛ مسائل مدیریتی، زیرساخت‌ها و تامین مواد اولیه از دیگر موانع اصلی تکمیل این طرح‌ها بوده است.
قائم مقام رئیس ستاد تسهیل و رفع موانع تولید با بیان اینکه تعداد طرح‌های نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی بالای ۸۰ درصد در حال حاضر به ۳ هزار و ۳۶۰ طرح کاهش پیدا کرده است، خاطرنشان کرد: با دستور رئیس ستاد تسهیل، مصوب شد کارگروهی ویژه در دبیرخانه ستاد جهت بررسی و تکمیل طرح‌های دارای پیشرفت فیزیکی بالای ۸۰ درصد و با سرمایه‌گذاری حداقل هزار میلیارد تومان، تشکیل شود.
تکمیل سامانه‌های مربوط به مبارزه با قاچاق کالا و ارز
دین‌پرست در ادامه به گزارش ارائه شده درخصوص بررسی سامانه‌های مربوط به مبارزه با قاچاق کالا و ارز اشاره کرد و گفت: در جلسه روز دوشنبه ستاد اصلی که در وزارت کشور برگزار شد، میانگین اجرای سامانه‌ها ۷۲ درصد اعلام شد و در این جلسه هم مقرر شد راه‌اندازی و تکمیل این سامانه‌ها در بازه زمانی مشخصی انجام شود و دبیر خانه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی هم این موضوع را پیگیری کند و همچنین بر اساس دستور وزیر صمت، مقرر شد دسترسی‌‌های لازم به پلیس امنیت اقتصادی داده شود.
طبق توضیحات قائم مقام رئیس ستاد تسهیل، موضوع تعیین هیئت خبرگان بانکی و اقتصادی به عنوان نماینده تام‌الاختیار بانک مرکزی در استان ها از دیگر موارد مطرح شده در جلسه بود و همچنین موضوع شناسایی قوانین و مقررات مالی در حوزه تولید و اشتغال و سرمایه‌گذاری آخرین موضوعی بود که در جلسه امروز مطرح شد.
ارجاع پرونده نحوه همکاری دستگاه‌های اجرایی به دستگاه قضایی و سازمان بازرسی
وی در پایان از ارسال تمامی مصوبات این ستاد و پاسخ‌های دستگاه‌های مکلف شده به دستگاه‌های قضایی و سازمان بازرسی جهت بررسی همکاری دستگاه‌های اجرایی در راستای تحقق شعار سال خبر داد.
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 2.2226006189982
Query time: 1.531445980072