1400/06/25  
 
چهارشنبه, ۰۹ تیر ۱۴۰۰ ۱۰:۲۱ ۶۶
چچ
اشتغالزایی برای بیش از ۱۵۳ هزار نفر توسط صنایع استان قزوین

اشتغالزایی برای بیش از ۱۵۳ هزار نفر توسط صنایع استان قزوین

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین گفت: ۳ هزار و ۶۱۶ پروانه بهره برداری صنعتی در استان صادر شده است و واحدهای تولیدی قزوین برای ۱۵۳ هزار و ۳۱۰ نفر اشتغالزایی کرده‌اند.

به گزارش شاتا، عزیزالله افضلی در بازدید هدایت الله جمالی پور «استاندار قزوین» از این سازمان به مناسبت دهم تیر روز صنعت، افزود: این واحدها و صنایع تولیدی با سرمایه گذاری بالغ بر ۱۵۴ هزار و ۷۹۴ میلیارد ریال در استان مشغول به فعالیت هستند.

وی با اشاره به شعار سال و ضرورت حمایت از واحدهای تولیدی، گفت: سال گذشته ۴۴۵ فقره تسهیلات رونق تولید به مبلغ ۲۰ هزار و ۶۵۲ میلیارد ریال و ۴۱ فقره تسهیلات بازسازی و نوسازی به مبلغ هزار و ۳۵۶ میلیارد ریال به صنایع استان پرداخت شد.

افضلی گفت: با توجه به شعار تولید، پشتیانی ها و مانع زدایی ها تمامی تلاش خود را در این زمینه به کار گرفته ایم تا تحریم های ظالمانه دشمنان و شرایط بد اقتصادی مانع فعالیت واحدهای تولیدی استان و بیکاری کارگران نشود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قزوین گفت: با توجه به تاکیدات فراوان مقام معظم رهبری بر جهش تولید و توجه به اقتصاد و اشتغال، احیای واحدهای تولیدی و ظرفیت‌های خالی صنایع استان به صورت جدی در دستور کار قرار گرفته است.

وی با تاکید بر تولید صادرات محور به عنوان یک راهکار جهش در تولید، گفت:با توجه به شرایط اقتصادی کشور باید صنایع و واحدهای تولیدی استان به فکر صادرات باشند و برای راهیابی به بازارهای کشورهای همسایه برنامه ریزی و اقدام کنند.

استان قزوین چهار هزار واحد تولیدی دارد.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 2.1057620048523
Query time: 1.4243963559469