1400/05/05  
 
پنجشنبه, ۰۳ تیر ۱۴۰۰ ۱۵:۱۴ ۱۶۴
چچ
افزایش رشد صنعتی کشور با حمایت وزارت صمت از شرکت های بورسی

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در آیین امضای تفاهم‌نامه تامین مالی تولید با سرمایه‌های خُرد مردمی تاکید کرد:

افزایش رشد صنعتی کشور با حمایت وزارت صمت از شرکت های بورسی

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به طرح نوین تأمین مالی جمعی و تقدیر از پیگیری های وزارت صمت در جهت انعقاد تفاهم‌نامه تامین مالی تولید با استفاده از سرمایه‌های خرد مردمی گفت: نقش اصلی بازار سرمایه هدایت سرمایه ها و تآمین منابع برای تولید است.

به گزارش شاتا، محمد علی دهقان دهنوی در آیین انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک وزارت صمت با سازمان بورس و اوراق بهادار در جهت تامین مالی تولید با سرمایه های خرد مردمی با تأکید بر تقویت منابع تولید کشور به عنوان اولویت بازار سرمایه افزود: باید به سمت روش های نوین و جدید تآمین منابع مالی رفته و در کنار روش های قبلی، ایده های جدیدی مانند تأمین مالی جمعی را مورد توجه قرار دهیم.

وی با تشریح روش تأمین مالی جمعی، خاطرنشان کرد: تأمین مالی جمعی، پلتفرم و پایگاهی است برای اتصال پس‌اندازکنندگان خرد و تولیدکنندگان متوسط و کوچک که در واقع نمود مشارکت فراگیر مردم در اقتصاد می تواند باشد.

وی با اشاره به آغاز مسیر اجرای طرح های نوین تأمین مالی مانند روش تأمین مالی جمعی، تصریح کرد: تلاش نمودیم تا تمامی ظرفیت ها و امکانات بازار سرمایه را برای رونق تولید به خدمت بگیریم، چرا که معتقدیم انتفاع نهایی این حمایت به بازار سرمایه بر می گردد.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در پایان با اشاره به شعار «اینجا صمت مردم است»، گفت: با حمایت های ویژه وزارت صمت از شرکت های تولیدی ارائه شده در بورس، بدون شک شاهد ارتقای بیش از پیش شاخص های توسعه صنعتی کشور خواهیم بود.

گفتنی است در حال حاضر وزارت صمت به عنوان یکی از متولیان تولید کشور، تامین مالی برای فعالیت‌های حوزه صمت را از 2 روش بازار پول (شامل بسته حمایت از توسعه صادرات غیرنفتی، بند الف تبصره 18 قانون بودجه، طرح رونق تولید، طرح جهش تولید و طرح تام) و بازار سرمایه و ابزارهای نوین تامین مالی ( انتشار انواع اوراق، عرضه سهام و محصولات بنگاه‌ها، ایجاد انواع صندوق‌ها، تامین مالی جمعی، توسعه لیزینگ، افزایش سرمایه بنگاه‌ها، تامین مالی زنجیره تامین و تاسیس انواع شرکت‌های سهامی عام پروژه) دنبال می‌کند.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 2.1477913856506
Query time: 1.4874033927917