1400/06/25  
 
چهارشنبه, ۰۲ تیر ۱۴۰۰ ۱۲:۱۶ ۱۰۴
چچ
آذربایجان شرقی رتبه اول کشوری در انبارهای جدید شناسایی و ثبت شده فعال/ تایید 9 هزار و 644 انبار از طریق صحت سنجی

رئیس سازمان صمت آذربایجان شرقی خبر داد :

آذربایجان شرقی رتبه اول کشوری در انبارهای جدید شناسایی و ثبت شده فعال/ تایید 9 هزار و 644 انبار از طریق صحت سنجی

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی در دومین جلسه کارگروه حمایت از تولید و نظارت بر گردش کالا در سطح عرضه ، از ثبت یک هزار و580 انبار جدید شناسایی و ثبت شده فعال در سال 1400 و کسب رتبه یک کشوری در این زمینه خبر داد .

به گزارش شاتا، حبیب امین زاده با اشاره به الزام واحدهای مشمول ثبت کالا در سامانه‌های جامع انبار و تجارت، گفت: به منظور رصد و کنترل سیستمی ورود و خروج کالا از مبداء تا مقصد با برنامه ریزی های انجام شده در استان، اجرایی شدن کامل این امر با جدیت دنبال می شود.

وی با بیان اینکه تعداد 9 هزار و 644 انبار از طریق صحت سنجی تایید شده است ، افزود : آذربایجان شرقی از این حیث حائز رتبه دوم کشوری می باشد.

رئیس سازمان صمت استان آذربایجان شرقی با تأکید بر انجام اقدامات مطلوب در زمینه کنترل و رصد سیستمی و ارتقاء عملکرد در بخش سامانه های جامع انبار و تجارت ، تصریح کرد : با توجه به تکالیف ابلاغی وزارت صمت در خصوص قوانین مبارزه با قاچاق کالا و ارز، تمهیدات لازم در راستای پیگیری تحقق 13 تکلیف ابلاغی پیش بینی شده است .

وی سامانه های جامع انبار و تجارت ، کارت های بازرگانی و اقدامات کمیته پایش کارت های بازرگانی، پروانه های بهره برداری و پروانه های صنفی را از جمله مهمترین موضوعات برنامه ریزی شده جهت اجرا برشمرد.

امین زاده با بیان اینکه طراحی و راه اندازی سامانه اعتبار سنجی و رتبه بندی اعتباری از طریق وزارت صمت عملیاتی شده و از ابتدای مرداد ماه سال گذشته ابلاغ شده است ، ادامه داد : بیش از یک هزار و 547 فقره کارت بازرگانی فعال در استان داریم و در سه سال اخیر 200 فقره کارت بازرگانی به دلایلی مختلف اعم از تعطیلی و غیرفعال بودن محل کسب و عدم ایفای تعهدات ارزی ، تعلیق شده است.

وی خاطر نشان کرد : در حال حاضر استعلام کارت های بازرگانی به صورت برخط از طریق سامانه اعتبار سنجی و رتبه بندی اعتباری انجام می شود و هیچگونه مشکلی در این خصوص وجود نداشته و به متقاضیان ارئه خدمات انجام می پذیرد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی بر بررسی دقیق و تصمیم گیری در خصوص کارت های بازرگانی در کمیته پایش کارت های بازرگانی تأکید کرد و گفت : تأمین نیازمندی های اولیه کارت های بازرگانی احصاء و همچنین عمل به تعهدات ارزی دارندگان کارت های بازرگانی با جدیت پیگیری می شود.

وی بر عملیاتی شدن استقرار شناسه کالا و شناسه رهگیری در راستای تحقق ماده 13 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز تأکید کرد و ادامه داد : تدوین فیلدهای اطلاعاتی سامانه شناسه کالا و فراهم نمودن زیرساختهای لازم جهت اخذ رایگان شناسه از بستر سامانه جامع تجارت، الزام به استفاده از شناسه کالا در ثبت سفارش، تدوین و ابلاغ دستورالعمل ماده 7 آئین نامه ماده 13 و الزام به استفاده از شناسه کالا در سطح تولید داخل و سطح عرضه از جمله موارد مرتبط با استقرار شناسه کالا می باشد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان با اشاره به ضرورت استقرار شناسه رهگیری ، تصریح کرد: تدوین و ابلاغ دستورالعل اخذ و نصب شناسه رهگیری، ایجاد زیر ساخت تولید و دریافت شناسه شناسه رهگیری برای تولیدکنندگان، واردکنندگان و حق العمل کاران در بستر سامانه جامع گارانتی، حذف تدریجی برگ گارانتی کاغذی و ثبت ضمانت نامه کالاها صرفا در سامانه جامع گارانتی با قابلیت استعلام از سامانه مذکور از مهمترین مباحث اصلی شناسه رهگیری است.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 2.1754973729451
Query time: 1.4641353289286