1400/07/25  
 
چهارشنبه, ۰۲ تیر ۱۴۰۰ ۱۴:۴۲ ۴۰۱
چچ
انعقاد تفاهم‌نامه تامین مالی تولید، با استفاده از سرمایه‌های خرد مردمی

در راستای حمایت از بخش تولید انجام شد:

انعقاد تفاهم‌نامه تامین مالی تولید، با استفاده از سرمایه‌های خرد مردمی

به منظور استفاده از سرمایه‌ های خرد مردمی در قالب تامین مالی تولید از طریق بازار سرمایه و ابزارهای نوین تامین مالی، تفاهم نامه همکاری مشترک بین وزارت صمت با سازمان بورس و اوراق بهادار و پلتفرم‌های دارای مجوز منعقد شد.

به گزارش شاتا، مراسم امضاء تفاهم نامه همکاری مشترک بین وزارت صمت با سازمان بورس و اوراق بهادار و پلتفرم‌های دارای مجوز بعد ازظهر امروز (2 تیر ماه 1400) با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار و معاونین وزارت صمت و به منظور تامین مالی حوزه تولید برگزار شد.

توسعه تامین مالی بخش‌های مختلف صنعتی، معدنی و تجاری کشور یکی از برنامه‌های مهم وزارت صمت در راستای حمایت از تولید است و به همین منظور در کنار برنامه‌ریزی برای استفاده بهینه از منابع موجود، بهره گیری از منابع جدید مالی در دستور کار وزارتخانه قرار گرفت.

در همین راستا استفاده از سرمایه‌ های خرد مردمی و هدایت آن‌ها به حوزه تولید از طریق پلتفرم‌های تامین مالی جمعی دارای مجوزهای لازم از سازمان بورس، به عنوان یکی از ابزارهای تامین مالی برای حوزه تولید مورد توجه وزارت صمت قرار گرفت و به دنبال احصاء و انتخاب بنگاه‌های اقتصادی به عنوان جامعه هدف این طرح توسط وزارت، بعداز ظهر امروز تفاهم نامه همکاری مشترک بین وزارت صمت با سازمان بورس و اوراق بهادار و پلتفرم‌های دارای مجوز منعقد شد.

حوزه‌های هدف این ابزار شامل فعالیت‌های دانش‌بنیان، واحدهای کوچک و متوسط (SMEها)، طرح‌های تکمیلی و توسعه در مقیاس کوچک، استارتاپ‌ها، معادن کوچک مقیاس و ... (اعم از سرمایه در گردش و سرمایه ثابت) می‌باشد.

گفتنی است در حال حاضر وزارت صمت به عنوان یکی از متولیان تولید کشور، تامین مالی برای فعالیت‌های حوزه صمت را از 2 روش بازار پول (شامل بسته حمایت از توسعه صادرات غیرنفتی، بند الف تبصره 18 قانون بودجه، طرح رونق تولید، طرح جهش تولید و طرح تام) و بازار سرمایه و ابزارهای نوین تامین مالی ( انتشار انواع اوراق، عرضه سهام و محصولات بنگاه‌ها، ایجاد انواع صندوق‌ها، تامین مالی جمعی، توسعه لیزینگ، افزایش سرمایه بنگاه‌ها، تامین مالی زنجیره تامین و تاسیس انواع شرکت‌های سهامی عام پروژه) دنبال می‌کند.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 2.9888666470846
Query time: 2.2525625228882