1400/05/03  
 
سه شنبه, ۰۱ تیر ۱۴۰۰ ۱۴:۵۶ ۸۹
چچ
پرداخت بالغ بر ۶۱۸ میلیارد تومان تسهیلات و احیاء ۶۴ واحد صنعتی و معدنی در سیستان و بلوچستان

رئیس سازمان صمت سیستان و بلوچستان :

پرداخت بالغ بر ۶۱۸ میلیارد تومان تسهیلات و احیاء ۶۴ واحد صنعتی و معدنی در سیستان و بلوچستان

طی سال گذشته از طریق مصوبات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان جهت ۶ هزار و ۸۶۶ نفر شغل ایجاد و بالغ بر ۶۱۸ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت و تعداد ۶۴ واحد صنعتی و معدنی احیا، شده است .

به گزارش شاتا، داود شهرکی در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان که به ریاست استاندار و با حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی ذیربط و در محل استانداری سیستان و بلوچستان برگزار گردید، اظهار داشت: طی سال گذشته از طریق مصوبات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان جهت ۶ هزار و ۸۶۶ نفر شغل ایجاد و بالغ بر ۶۱۸ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت و تعداد ۶۴ واحد صنعتی و معدنی احیا، شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: در سال گذشته از طریق مصوبات این کارگروه تعداد ۱۸ واحد صنعتی در داخل شهرک‌های صنعتی و تعداد ۲۹ واحد صنعتی در خارج از شهرک صنعتی و در مجموع تعداد ۴۷ واحد صنعتی احیا شده است .

شهرکی در خصوص احیا واحد‌های معدنی در سال قبل بیان داشت : بخش احیا، معادن تعداد ۱۷ واحد معدنی فعال و به چرخه تولید بازگشته است .

وی خاطرنشان کرد : تمامی تسهیلات حمایت و مانع زدایی از تولید در سال گذشته از اعتبارات بخشهای اشتغال فراگیر، روستایی، عشایری، بندالف تبصره ۱۸ ، تسهیلات کرونا ، رونق تولید و طرح توسعه سواحل مکران، اعطا شده است .

این مقام مسئول ادامه داد : تمامی مشکلات طرح های متقاضی در سال گذشته بررسی شده اند و آن طرحهایی که مانده اند مربوط به سنوات اخیر نبوده است .

رئیس سازمان صمت سیستان و بلوچستان در ادامه استفاده از ظرفیت های دستگاه های نظارتی استان را یکی از مهمترین موفقیت‌های کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان در سال گذشته دانست و تصریح کرد: به جهت بررسی دقیق مشکلات واحد‌های تولیدی متقاضی بخش عارضه‌یابی واحد‌های تولیدی ایجاد شده است که اعضا، آن متشکل از اساتید دانشگاهی می باشند که به واحد‌های تولیدی مشاوره می دهند و خیلی از مشکلات واحد‌های تولیدی نیز در این بخش رفع می‌شود .

رئیس سازمان صمت استان در پایان اعلام داشت : در راستای حمایت از بخش تولید استان در سال گذشته مرکز فوریت های بررسی مشکلات واحد‌های استان به جهت رفع مشکلات آنی واحد ایجاد گردیده است .

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 2.2364738782247
Query time: 1.5503718058268