1400/05/05  
 
پنجشنبه, ۱۳ خرداد ۱۴۰۰ ۱۲:۲۹ ۱۷۱
چچ
بهره برداری از نخستین واحد تولید کاتالیست پالایشگاهی کشور در بوشهر

رئیس سازمان صمت استان بوشهر خبر داد:

بهره برداری از نخستین واحد تولید کاتالیست پالایشگاهی کشور در بوشهر

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: شرکت صنایع شیمیایی آرتین آزما به عنوان نخستین واحد تولید کاتالیست پالایشگاهی «مرکاپتان زدایی» کشور با سرمایه‎ گذاری مشترک سرمایه‏‌گذاران ایرانی و روسی در آیینی در منطقه ویژه اقتصادی بوشهر مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

به گزارش شاتا، سید حسین حسینی افزود: این واحد تولیدی با سرمایه‌‏گذاری ۱۷۰ میلیارد ریال طرف ایرانی و ۶۰۰ هزار یورور طرف روسی احداث شده‌ و ظرفیت اسمی واحد تولید کاتالیست پالایشگاهی «مرکاپتان زدایی» بوشهر سالانه ۵۰۰ تن است.

وی ادامه داد: براساس رسالت تعریف شده باید در مدت سه سال با گسترش ظرفیت تولید داخل ۱۰ میلیارد دلار صرفه‌‏جویی ارزی صورت گیرد که از این میزان سهم استان بوشهر در سال گذشته و امسال به ترتیب ۶۰ و ۷۰ میلیون دلار تعریف شده‌است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر اضافه کرد: سهم سال گذشته استان بوشهر با تولید کشتی «افراماکس» رقم خورد که ارزش صرفه‌‏جویی ارزی آن به مراتب از ۶۰ میلیون دلار سهم تکلیفی استان بوشهر بیشتر است.

حسینی اظهار داشت: در کشور ظرفیت خوبی برای حمایت از تولید فراهم شده به نحوی که اگر تولیدکننده‌ای کالای موردنیاز کشور را تامین کند، می‌تواند ساز و کار ممنوعیت واردات آن را محقق کند.

مدیرعامل شرکت آرتین آزما به عنوان نخستین واحد تولید کاتالیست پالایشگاهی مرکاپتان زدایی کشور در بوشهر نیز گفت: ظرفیت اسمی این واحد سالانه تولید ۵۰۰ تن است که میزان تولید آن متناسب با میزان تقاضا در بازار فروش محقق می‏‌شود.

سید امیر علوی فر افزود: میزان نیاز کشور به این نوع کاتالیست سالانه ۵۰ تن است و مابقی تولید کارخانه باید با شناسایی بازارهای هدف به خارج از کشور صادر شود.

گفتنی است که طی مراسمی با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری بوشهر، رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان بوشهر، مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی بوشهرو جمعی از مدیران دستگاههای اجرایی استان ،شرکت صنایع شیمیایی آرتین آزما به عنوان نخستین واحد تولید کاتالیست پالایشگاهی مرکاپتان زدایی کشور با سرمایهگذاری مشترک سرمایه‏‌گذاران ایرانی و روسی مستقر در منطقه ویژه اقتصادی بوشهر به بهره برداری رسید.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 6.363224029541
Query time: 4.731986840566