1400/06/26  
 
سه شنبه, ۱۱ خرداد ۱۴۰۰ ۰۹:۳۰ ۱۲۴
چچ
احیای 139 واحد تولیدی در استان لرستان از سال 96 تاکنون/ توزیع ۱۳۰۰ تن روغن در بازار

رئیس سازمان صمت لرستان اعلام کرد:

احیای 139 واحد تولیدی در استان لرستان از سال 96 تاکنون/ توزیع ۱۳۰۰ تن روغن در بازار

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لرستان در جمع خبرنگاران گفت: یکی از اهداف صمت، احیای واحدهای راکد است که سال گذشته ۱۲ واحد راکد در استان احیا شد، همچنین طی چهار سال گذشته ۱۳۹ واحد غیر فعال در استان به مدار تولید بازگشتند.

به گزارش شاتا، بهزاد منصوری با بیان اینکه بروجرد و خرم آباد بیشترین واحدهای صنعتی را دارند، افزود: در کل استان متناسب با شرایط لازم، استقرار این واحدها در نظر گرفته می شود اما احداث مینی پالایشگاه در پلدختر سبب شد تا از ظرفیت های موجود برای استقرار این واحدها در شهرهای مختلف استفاده شود.

وی با اشاره به بازارچه فرش استان گفت: سال گذشته بازارچه فرشی برای تمرکز فعالیت های این حوزه در راستای تامین و عرضه مطرح شد، اما تغییر کاربری صورت گرفت که تلاش می شود بازارچه جدیدی برای استقرار فعالیت های فرش در نظر گرفته شود.

رئیس سازمان صمت لرستان با اشاره به واحد تولیدی کاغذ از سنگ الیگودرز بیان کرد: با شرکت ایمیدرو هماهنگی های لازم صورت گرفته که ظرف یک ماه آینده تجهیزات و ماشین آلات وارد می شود، همچنین ساختمان این واحد در مراحل پایانی است که در فاز اول ۱۰ هزار تن و تا ۳۰ هزار تن افزایش تولید در نظر گرفته شده است.

منصوری از رفع مشکلات لاستیک سازی خرم آباد خبر داد و تصریح کرد: منابع طرح مذکور لاستیک سازی خرم آباد از طریق بانک صمت و صندوق توسعه ملی تامین شده بود ولی به لحاظ اینکه بانک صمت در لیست تحریم قرار دارد، بانک از تامین منابع بازماند و با توجه به طرحی که با مجموعه برنامه ریزی شد قرار است بانک تغییر داده شود و متناسب با نیاز ارزی مورد نیاز به بانک، معرفی صورت گیرد.

وی با اشاره به کارخانه لاستیک الیگودرز عنوان کرد: کارخانه لاستیک الیگودرز با پیشرفت ۱۱ درصد تاکنون ۱۰ میلیارد تومان برای این واحد هزینه شده و ۲۵۰ میلیارد تومان برای مابقی این واحد نیاز است که در فاز اول عملیات احداث را شروع کند و از برنامه زمانبدی عقب تر است.

رئیس سازمان صمت لرستان، معادن را یکی از ظرفیت های استان برشمرد و اظهار داشت: در استان ۱۸۶ واحد معدنی وجود دارد که از این تعداد ۱۵۶ معدن فعال و ۳۰ مجوز برداشت فعالیت دارند، علاوه بر این نیز ۱۰۵ واحد معدنی غیر فعال هستند و میزان اشتغالزایی در این واحدهای معدنی هزار و ۹۲۸ نفر ثبت شده است.

منصوری خاطرنشان کرد: احیای توسعه معادن از اهداف صمت در سال جاری است و با توجه به ظرفیت خوبی که در ایمیدرو وجود دارد، در این حوزه به توافق رسیدیم که این شرکت تامین منابع مالی برای به کارگیری ظرفیت ها را انجام دهد.

وی با تاکید بر هدایت ارزش افزوده سنگ به داخل استان افزود: سنگ استان ظرفیتی است که می تواند ارزش افزوده را به داخل استان هدایت کند، در این راستا مجوز ۵۰ واحد سنگبری صادراتی اخذ شده که با توجه به شرایط فعالان این حوزه و تقاضاهایی که وجود دارد تلاش بر این است که ارزش افزوده را به داخل استان منتقل کند.

رئیس سازمان صمت لرستان با بیان اینکه توزیع کالاهای اساسی به صورت مستمر انجام می شود، بیان کرد: با توجه به نیاز بازار به روغن، هزار و ۳۰۰ تن روغن در سطح بازار توزیع شده است، همچنین ۱۰ درصد تخم مرغ مورد نیاز استان در داخل و مابقی از استان های دیگر تامین می شود.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 2.1308620770772
Query time: 1.4077773094177