1400/04/04  
 
یکشنبه, ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۶:۴۸ ۲۰۵
چچ
افتتاح خطوط توسعه دو واحد تولیدی در استان تهران

افتتاح خطوط توسعه دو واحد تولیدی در استان تهران

وزیر صنعت، معدن و تجارت با سفر به جنوب شرق استان تهران، خطوط توسعه واحدهای تولیدی پارچه بافی و پروتئینی را افتتاح و پیگیر احیای یک واحد تولیدی شد.

به گزارش شاتا به نقل از تسنیم، در نخستین مرحله بازدید علیرضا رزم حسینی از شرکت های صنعتی استان تهران، افتتاح فاز توسعه شرکت جهان اروم اویاز قرچک در دستور کار بود. این کارخانه در زمینی به مساحت بیش از 67 هزار و 816 متر مربع قرار دارد و خط تولید پارچه های حلقوی بافت با عرض 3 متر است که در زمینه دکور پرده و منسوجات خانگی کاربرد دارد.

با افتتاح این طرح توسعه زمینه اشتغال 200 نفر فراهم می شود که کل اشتغال کارخانه بیش از 850 نفر است. شرکت جهان اروم اویاز در زمینه تولید انواع پارچه مبلی از سال 1397 راه اندازی شده است؛ این واحد ظرفیت تولید 33 میلیون و 600 هزار متر مربع انواع پارچه مبلی را دارد. میزان سرمایه گذاری ثابت برای این شرکت 300 میلیارد تومان به صورت ریالی و 60 میلیون دلار به صورت ارزی است. این شرکت در زمینی به مساحت 38 هزار و 129 متر مربع و با زیربنای 33 هزار و 19 متر مربع در شهرک صنعتی قرچک است.

وزیر صمت در جریان افتتاح خط تولید پارچه های حلقوی بافت شرکت جهان اروم اویاز اعلام کرد: نیاز به پارچه مبلی و دیگر پارچه ها تقریباً در کشور تامین شده است.

علیرضا رزم حسینی در جمع خبرنگاران با اشاره به فعالیت 137 کارخانه در حوزه تولید پارچه مبلی و‌ منسوجات وابسته، از تکمیل شدن ظرفیت تولید پارچه و بی نیازی به واردات در این حوزه خبر داد.

وی با بیان این مطلب، در خصوص سفرش به قرچک، پیشوا و‌ ورامین افزود: طرح توسعه تولید پارچه مبلی شرکت جهان اروم اویاز در شهرک صنعتی قرچک امروز افتتاح شد که با 1500 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری جدید یکهزار شغل جدید به وجود می‌آورد.

رزم حسینی همچنین تصریح کرد: ظرفیت تولید انواع پارچه در کشور تقریبا تکمیل می باشد و از واردات بی رویه در این حوزه، جلوگیری خواهیم کرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین اعلام کرد: 137 کارخانه در حوزه تولید پارچه مبلی و منسوجات مرتبط در کشور در حال فعالیت می باشند که ظرفیت بسیار قابل توجهی است.

بازدید وزیر صمت از کارخانه تعاونی و‌ تولیدی زیباچوب برکت/ پیگیری رزم حسینی برای احیا و فعال سازی این واحد راکد

وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه برنامه فشرده سفر خود از کارخانه تعاونی و تولیدی زیبا چوب در شهرک صنعتی پیشوا بازدید به عمل آورد و برای فعال سازی و حل مشکلات این واحد تولیدی با مسئولین مربوطه از جمله مونسان، عضو هیات عامل و‌ معاون امور شعب بانک ملی ایران رایزنی کرد.

این واحد تولیدی ظرفیت تولید 11250 تن hpl را دارد و کاربرد محصولات آن در زمینه داخلی، نمای ساختمان و کابیت است. میزان سرمایه گذاری ثابت در این کارخانه تاکنون 100 میلیارد ریال به صورت ریالی و 6 میلیون یورو به صورت ارزی بوده است. عمده مشکلات این واحد در زمینه تامین سرمایه در گردش و صدور مجوز بهره برداری واحد روغن سازی می باشد. در صورت تامین سرمایه، سالیانه حدود 20 میلیون دلار از خروج ارز جلوگیری خواهد شد و کاهش ارزبری خواهد داشت. این کارخانه در زمینی به مساحت 12000 مترمربع و با زیربنای 5000 متر مربع در شهرک صنعتی پیشوای ورامین قرار دارد. وزیر صنعت، معدن و تجارت ضمن بازدید از بخش‌های مختلف کارخانه برای پیگیری و حل مشکلات این واحد راکد و فعال‌سازی آن با مونسان، عضو هیات عامل و‌ معاون امور شعب بانک ملی ایران رایزنی کرد و قول پیگیری احیای این واحد را داد.

رزم حسینی در حاشیه این بازدید گفت: برای فعال‌سازی و احیای مجدد این واحد تولیدی با مسئولین ذیربط از جمله مونسان، عضو هیات عامل و معاون امور شعب بانک ملی ایران رایزنی نموده و احیای این واحد را پیگیری خواهیم کرد.

وی گفت: عضو هیات عامل و معاون امور شعب بانک ملی ایران نیز قول مساعد برای تامین سرمایه در گردش این واحد تولیدی داده است.

وزیر صمت اضافه کرد: با تامین سرمایه در گردش این واحد تولیدی علاوه بر اشتغالزایی، مواد اولیه بسیاری از کارخانجات صنعت چوب فراهم خواهد شد.

افتتاح خطوط توسعه کارخانه مهیا پروتئین در شهرک صنعتی خوارزمی/ ایجاد اشتغال مستقیم برای یک هزار و 400 نفر در صنایع گوشت و پروتئین

وزیر صنعت، معدن و تجارت در سومین برنامه از بازدیدهای خود از شهرک های صنعتی استان تهران، با حضور در شهرک صنعتی خوارزمی خطوط توسعه کارخانه مهیا پروتئین را مورد افتتاح و بهره برداری قرارداد.

این کارخانه در زمینه تولید، فرآوری و بسته بندی محصولات پروتئینی فعالیت دارد و ظرفیت تولید 113 هزار تن انواع گوشت مرغ، گوسفند، گوساله، ماهی، همبرگر، سوسیس و کالباس وناگت را دارد.

این واحد تولیدی در زمینی به مساحت 16 هزار و 800 متر مربع و با زیربنای 22 هزار و 909 متر مربع در شهرک صنعتی خوارزمی پاکدشت واقع است و برای حدود یک هزار و 400 نفر شغل به وجود آورده است.

مجتمع صنایع غذایی مهیا پروتئین تهران فعالیت خود را در سال 1381 در زمینه تامین، تولید، بسته بندی و توزیع مواد پروتئینی آغاز کرد و در سال 1399 با تکمیل و راه‌اندازی بزرگترین و پیشرفته ترین مجتمع تولید مواد پروتئینی و غذایی کشور( شهر پروتئین مهیا) گامی جدید در توسعه این صنعت برداشت.

تاریخ شروع تولید در این واحد از سال 1399 بوده است و میزان سرمایه گذاری آن 1134میلیارد تومان بوده است.

زیرساختهای واگذار شده به این مجتمع صنعتی پروتئنی از سوی شهرک صنعتی خوارزمی( استان تهران) برق 3/9مگاوات، آب 44مترمکعب در شبانه روز، گاز 486 مترمکعب در شبانه روز و ظرفیت تصفیه خانه آن 400مترمکعب در شبانه روز است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت پس از افتتاح این خطوط توسعه‌ای از بخش‌های مختلف این کارخانه بازدید به عمل آورد و در گفت و گو با مدیران، کارکنان و دست اندرکاران این واحد تولیدی در جریان مهم‌ترین مسائل و ظرفیت‌های آن قرار گرفت.

علیرضا رزم حسینی در شرکت مهیا پروتئین در جمع خبرنگاران، بیان کرد: صنایع بسته بندی به خصوص در حوزه صنایع غذایی روز به روز در حال توسعه می باشد و تولیدکنندگان این حوزه با تاکید بر برندسازی به دنبال تنوع و افزایش کیفیت محصولات تولیدی خود هستند.

وزیر صمت با بیان این مطلب، افزود: فرهنگ بسته بندی در کشورمان در حال توسعه می باشد و مردم خریدهای خود را از فروشگاه های بزرگ و زنجیره‌ای انجام می دهند.

وی با اشاره به افتتاح خطوط توسعه کارخانجات مهیا پروتئین، بیان کرد: این واحد بر اساس تامین نیاز بازار راه اندازی و افتتاح شده است.

رزم حسینی ادامه داد: صنایع بسته‌بندی به خصوص در حوزه مواد غذایی با کیفیت و تنوع، روز به روز در حال گسترش و توسعه است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: مهیا پروتئین به سمت برندسازی رفته و اتفاقاً مرغ را با بسته‌بندی و قیمت مصوب به بازار عرضه می کند.

جمعی از معاونان و مدیران وزارت صمت، رئیس سازمان صمت استان تهران، مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان تهران ونماینده مردم قرچک، ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی در این بازدید و افتتاح وزیر صمت را همراهی کردند.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 3.2212247848511
Query time: 2.4343679745992