1400/05/05  
 
یکشنبه, ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۶:۲۸ ۱۲۸
چچ
وزارت صمت در راستای تقویت تولید داخل حرکت خواهد کرد

وزارت صمت در راستای تقویت تولید داخل حرکت خواهد کرد

وزیر صنعت‌، معدن و تجارت گفت: این وزارتخانه با هدف ایجاد تعادل در بازار در نظر دارد، اقدام به تقویت تولید داخل و عرضه مناسب محصولات در بازار کند.

به گزارش شاتا به نقل از ایرنا، «علیرضا رزم حسینی» در جریان بازدید از سه واحد تولیدی و صنعتی در شهرک صنعتی قرچک ورامین افزود: سال گذشته سال بسیار خوبی در موضوع تولید داخل بود و امسال نیز در جهت افزایش تولید گام های عملی برداشته خواهد شد.

وی با اشاره به بازدید خود از شرکت تولیدکننده پارچه رو مبلی گفت: اکنون ۱۳۷ کارخانه در سراسر کشور به تولید این محصول اشتغال دارند و نیاز داخل را تقریبا به طور کامل رفع می کنند.

رزم حسینی با بیان اینکه این کارخانه با ۸۰۰ نیرو در سه شیفت کاری در حال فعالیت است،‌ افزود: در طرح توسعه ای با سرمایه گذاری یکهزار و ۵۰۰ میلیارد تومان، برای حدود یکهزار نفر دیگر اشتغالزایی خواهد کرد.

وزیر صنعت،‌معدن و تجارت تاکید کرد: نیاز پارچه رومبلی و سایر انواع پارچه ها در کشور از محل تولیدات داخلی قابل تامین است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: سال گذشته یک‌هزار و۵۵۷ واحد راکد و تعطیل شده به چرخه تولید بازگشتند و برنامه امسال نیز بر احیای واحدهای راکد و نیمه فعال متمرکز است.

به گزارش ایرنا، وزیر صمت در جریان بازدید از شهرک صنعتی پیشوا، شهرک صنعتی قرچک و شهرک صنعتی استان تهران از نزدیک وضعیت برخی واحدهای صنعتی را بررسی کرد و برای فعال سازی و حل مشکلات واحدهای تولیدی قول مساعد داد.

رزم حسینی همچنین پس از افتتاح برخی واحدهای صنعتی در گفت و گو با مدیران، کارکنان و دست اندرکاران این واحدها در جریان مهم‌ترین مسائل و ظرفیت‌های آن قرار گرفت.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 2.0545452435811
Query time: 1.3510875701904