1400/02/21  
 
پنجشنبه, ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۳:۵۶ ۵۰
چچ
هشت درصد صنایع فعال چهارمحال و بختیاری در جمع واحدهای تحقیق و توسعه کشور

هشت درصد صنایع فعال چهارمحال و بختیاری در جمع واحدهای تحقیق و توسعه کشور

در حال حاضر هشت درصد صنایع فعال چهارمحال و بختیاری در جمع واحدهای تحقیق و توسعه کشور هستند.

به گزارش شاتا، محمدحسن قنبری رئیس اداره آموزش، پژوهش و فناوری سازمان صمت استان گفت: هم اکنون ۷۵ واحد صنعتی این استان دارای گواهی و پروانه تحقیق با امضا مقام عالی وزارت تقدیم کنند.
رئیس اداره آموزش، پژوهش و فناوری سازمان صمت چهارمحال و بختیاری افزود: این تعداد واحد معادل هشت درصد مجموع واحد‌های صنعتی فعال استان است.
وی گفت:گواهی تحقیق و توسعه برای تمام متقاضیان و فعالانی که دارای پروانه بهره‌برداری صنعتی و سطح تکنولوژی و مدیریتی قابلیت صدور دارد ودارندگان گواهی تحقیق و توسعه می‌توانند پس از گذشت یک سال برای تبدیل گواهی خود به پروانه با امضا مقام عالی وزارت اقدام کنند.
وی تصریح کرد:این گواهی مهرتاییدی هم برتوانمندی‌های واحد‌های صنعتی ازنظرتشکیلات سازمانی،امکانات آزمایشگاهی، تجهیزات تخصصی و نیروی انسانی متخصص در زمینه صنایع برق، الکترونیک، کنترل و اتوماسیون و... است.
قنبری تصریح کرد:هم اکنون ۱۵ واحد صنعتی استان هم مجوز فنی و مهندسی دارند که مجوز‌های فنی و مهندسی برای کلیه متقاضیان و فعالانی که دارای مهارت و ایده‌های نو و خلاقانه در زمینه‌های علمی و تخصصی مرتبط با حوزه‌های صنعتی و معدنی بوده قابلیت صدور دارد که فرآیند آن به بصورت الکترونیکی و از طریق سامانه ملی بهین یاب (behinyab.ir) انجام می‌شود.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 2.7270946502686
Query time: 2.0407220522563