1400/02/21  
 
پنجشنبه, ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۹:۵۸ ۴۳
چچ
کسب رتبه سوم استان مرکزی در نهضت ساخت داخل/جایگزینی ۲۱۴ میلیون دلاری ساخت داخل در سال ۹۹

رئیس سازمان صمت مرکزی خبر داد:

کسب رتبه سوم استان مرکزی در نهضت ساخت داخل/جایگزینی ۲۱۴ میلیون دلاری ساخت داخل در سال ۹۹

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی از جایگزینی ۲۱۴ میلیون دلاری تولید داخل به جای واردات در این استان خبر داد و گفت: استان مرکزی در سال گذشته موفقیت‌های چشمگیری در زمینه ساخت داخل برای صنعت کشور بدست آورده است.

به گزارش شاتا، سعید جعفری کرهرودی گفت: وزارت صمت در سال 98 برنامه سه ساله ی جایگزینی واردات به ساخت داخل به میزان 10 میلیارد دلار از سال 1398 تا 1400 آغار کرد. برهمین اساس میزان این نیل به اهداف این نهضت برای هرسال این برنامه سه ساله تعریف و به سازمانهای صمت سراسر کشور ابلاغ گردید .
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی درادامه افزود: استان مرکزی نیز همزمان با سراسر کشور و با همکاری شرکت های دانش بنیان و واحدهای تولیدی صنعتی جهت اجرای مفاد این نهضت مقدس شروع به فعالیت نمود و در سال گذشته موفقیت‌های چشمگیری در این خصوص برای صنعت استان و کشور به همت متخصصان بومی بدست آمد.
جعفری‌کرهرودی با اشاره موفقیت های کسب شده در حوزه نهضت ساخت داخل در استان مرکزی گفت: بومی سازی قطعات پتروشیمی شازند به میزان ۲ هزار و ۶۰۰ قطعه، ادوات کشاورزی ، لوازم یدکی خودرو، داروهای ضد سرطان و کووید 19، ماده موثره داروئی بیزوپرولول فومارات ، ماده اولیه داروی سرترالین ، پارچه الیاف شیشه ، شیر دروازه­ای ۴۲ اینچ خطوط انتقال نفت ، چکش هیدرولیکی ، موتور دیزلی و رگولاتور صنعتی ، وبلو ، کنترل ولو و بال ولو از قطعاتی بوده که در راستای این نهضت به دست متخصصان متعهد و بومی واحدهاس صنعتی استان تولید شده است .
وی در خصوص میزان صرفه جویی ارزی بومی سازی قطعات مذکور گفت: عملکرد استان مرکزی در پروژه نهضت ساخت داخل در سال 99 و جایگزینی واردات به ساخت داخل 214 میلیون دلاربوده که با ارزیابی های صورت گرفته استان مرکزی توانست رتبه سوم نهضت ساخت داخل در سال 99 در کشور را کسب کند.
رئیس سازمان صمت استان مرکزی در خاتمه بیان کرد : همچنین در راستای بومی سازی قطعات خودرو تفاهم نامه ای برای تامین قطعات خودرو فی مابین شرکت ایران خودرو و انجمن قطعه سازان استان انجام شده است ضمناً در راستای مدیریت واردات نیز این استان طی سال جاری مبلغ 150 میلیون دلار از واردات کالاهای مشابه تولید داخل جلوگیری نموده است.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 3.3631319999695
Query time: 2.6672286987305