1400/02/21  
 
چهارشنبه, ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۳:۴۸ ۹۲
چچ
توسعه صادرات و جلوگیری از خام فروشی دستاورد راه اندازی کارخانه کربنات سدیم

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس:

توسعه صادرات و جلوگیری از خام فروشی دستاورد راه اندازی کارخانه کربنات سدیم

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس نیز در خصوص اهمیت راه اندازی کارخانه کربنات سدیم کاوه فیروزآباد گفت: یکی از این ویژگی ها این است که مواد اولیه این واحد تولیدی از معادن جنب این کارخانه تامین می شود.

به گزارش شاتا، حمیدرضا ایزدی افزود: بیش از هشت معدن سنگ آهک و سنگ نمک در کنار این شرکت راه اندازی شده و مواد اولیه به کارخانه منتقل می شود و این باعث شده از خام فروشی مواد معدنی جلوگیری شود و صنایع معدنی را در استان ایجاد کند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس ادامه داد: اولویت اصلی ما در استان فارس راه اندازی صنایع معدنی در کنار معادن است تا بتوانیم از خام فروشی مواد معدنی جلوگیری کنیم.

وی یکی دیگر از ویژگی های این طرح را صادرات محور بودن آن دانست و گفت: کشورهایی همچون عراق، ترکیه، هند، کره جنوبی، اندونزی، بنگلادش، اوکراین، یونان، امارات و ارمنستان از مقاصد صادراتی محصولات این کارخانه هستند.

ایزدی افزود: تولیدات این شرکت در صنایع پایین دستی مثل شیشه و بلور، صنایع شوینده و پاک کننده، تصفیه آب و پتروشیمی ها استفاده می شود بنابراین در پایین دست این کارخانه شاهد ایجاد کارخانه ها و واحدهای تولیدی کوچک و بزرگی خواهیم بود که از محصولات این واحد به عنوان مواد اولیه کارخانه خود استفاده خواهند کرد.

قابل ذکر است کارخانه کربنات سدیم فیروز آباد مردادماه ۱۳۹۹ در آئین ویدئو کنفرانس به دستور دکتر حسن روحانی رئیس جموری اسلامی ایران به بهره برداری رسید.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 2.6832785606384
Query time: 1.9947571754456