1400/02/22  
 
چهارشنبه, ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۸:۵۰ ۸۴
چچ
آذربایجان شرقی ؛ رتبه اول کشور در عملکرد سامانه جامع انبار / رتبه دوم کشوری در عملکرد سامانه جامع تجارت

رئیس سازمان صمت آذربایجان شرقی اعلام کرد ؛

آذربایجان شرقی ؛ رتبه اول کشور در عملکرد سامانه جامع انبار / رتبه دوم کشوری در عملکرد سامانه جامع تجارت

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان با تشریح بخشی از اقدامات نظارتی در سال 99 ، از کسب رتبه اول کشوری در عملکرد سامانه جامع انبار و رتبه دوم در سامانه جامع تجارت خبر داد.

به گزارش شاتا ، حبیب امین زاده با بیان اینکه در سال گذشته در راستای پنجمین برنامه محوری وزارت صمت در سال جهش تولید موضوع تنظیم بازار با بهره گیری از شیوه های نوین با جدیت دنبال شد ، گفت : به منظور تأمین اقلام تنظیم بازار در سال گذشته 22 هزار و 400 تن شکر ، 10 هزار و 158 تن برنج و 8 هزار و 310 تن روغن تأمین و توزیع شده است.

رئیس سازمان صمت آذربایجان شرقی از صدور 34 مجوز برای شرکت های پخش و برگزاری 21 انتخابات اتحادیه در سال 99 خبر داد و افزود : با برنامه ریزی های پیش بینی شده و به همت همکاران نظارت و بازرسی در راستای حمایت از حقوق مصرف کنندگان ، در زمینه عملکرد سامانه یکپارچه مدیریت بازرسی ( سیمبا ) حائز رتبه دوم کشوری شده ایم .

امین زاده ادامه داد : مجموعه صمت استان در بخش های عملکرد سامانه شناسه کالا در حوزه لوازم خانگی و عملکرد سامانه رصد قیمت 100 قلم کالای اولویت دار رتبه نخست کشوری را در سال 99 بدست آورده است.

رشد 77 درصدی بازرسی ها و رشد 11 درصدی پرونده های تشکیل شده

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی با اشاره به 231 هزار بازرسی انجام شده و 10 هزار و 874 فقره پرونده تخلفاتی به ارزش 2349 میلیارد ریال ، از رشد 77 درصدی بازرسی ها و 11 درصدی پرونده های متشکله استان در سال 99 خبر داد .

وی با تبیین عملکرد مقایسه ای نظارت و بازرسی در سال جهش تولید نسبت به مدت مشابه سال قبل ، گفت : با تعامل و هماهنگی اتاق اصناف ، اتحادیه های صنفی ، تعزیرات حکومتی ، دانشگاه علوم پزشکی ، اداره کل غله ، جهادکشاورزی ، استاندارد و اداره اماکن بازرسی ها در قالب گشت های مشترک در طول سال اجرایی شد.

امین زاده از افزایش35 درصدی گشت های مشترک بازرسی و رشد 58 درصدی پرونده های متشکله در سال گذشته نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و تصریح کرد : در زمینه اقلام اساسی و با لحاظ اولویت کالایی اقدامات نظارت و بازرسی تداوم داشته و آرد و نان ، مرغ و تخم مرغ ، برنج ، روغن نباتی و قند و شکر بیشترین موارد بازرسی شده و پرونده های تشکیل شده را شامل می شود .

وی نهاده های دامی ، محصولات پتروشیمی ، سیمان و محصولات فولادی و مبارزه با قاچاق کالا و ارز را از دیگر اولویت های نظارتی در سال گذشته برشمرد و افزود : در سال گذشته نظارت بر تولید و توزیع ماسک و مواد ضد عفونی کننده نیز به دلیل شیوع بیماری و به منظور تأمین بهینه ملزومات بهداشتی مبارزه با ویروس منحوس کرونا با جدیت در استان دنبال شد.

شناسایی 18 هزار انبار/ 6 هزار و 686 انبار جدید ثبت شده در سال 99

رئیس سازمان صمت آذربایجان شرقی با بیان اینکه در سال جهش تولید دومین استان برتر از نظر ثبت موجودی انبارها در سامانه بوده ایم ، از شناسایی 18 هزار انبار و ثبت 6 هزار و 686 انبار جدید در استان خبر داد .

وی همچنین با تآکید بر آمادگی سامانه های مختلف سازمان در دریافت ، رسیدگی و پاسخگویی به شکایات و گزارش های مردمی ، گفت : دریافت و رسیدگی به شکایات مردمی در سال 99 نسبت به مدت مشابه سال قبل ، افزایش 31 در صدی داشته است .

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 3.2497100830078
Query time: 2.5798516273499