1400/02/21  
 
سه شنبه, ۱۰ فروردین ۱۴۰۰ ۱۶:۵۱ ۲۹۸
چچ
تشکیل نزدیک به 4هزار پرونده تخلف صنفی در روزهای ابتدایی سال/حضور فعال بازرسان سازمانهای صمت سراسر کشور در اجرای طرح نظارتی نوروز

معاون سازمان حمایت خبر داد:

تشکیل نزدیک به 4هزار پرونده تخلف صنفی در روزهای ابتدایی سال/حضور فعال بازرسان سازمانهای صمت سراسر کشور در اجرای طرح نظارتی نوروز

معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت گفت : حضور فعال و گسترده بازرسان سازمانهای صمت سراسر کشور در اجرای طرح نظارتی نوروز بمنظور ارائه خدمات مطلوب به شهروندان و برخورد با تخلفات اقتصادی، از مهمترین اهداف برگزاری طرح نظارتی نوروز 1400 است. 

به گزارش شاتا، سیدجواد احمدی با بیان این مطلب، افزود: طرح نظارتی ویژه نوروز 1400 درراستای‌نیازهای‌ داخلی‌ و با همکاری نهادها و دستگاههای مرتبط، همدلی و همراهی عموم مردم و با بهره‌گیری از حداکثر ظرفیتها و توانمندی بازرسان این سازمان در بازرسی و نظارت دقیق بر نحوه عملکرد بنگاههای اقتصادی در سراسر کشور اجرا میشود.

وی ادامه داد: این طرح با هدف حفظ تعادل در عرضه و تقاضای کالا و خدمات و تنظیم بازار از نیمه بهمن ماه آغاز و تا تاریخ 20 فروردین 1400 تداوم خواهد یافت.


معاون سازمان حمایت، از برخورد سریع و قاطع با اخلالگران بازار در طرح نظارتی نوروز سال جاری خبر داد و افزود: اقدامات نظارتی براساس پیش‌بینی‌های انجام شده و اولویت‌های کالایی تدوین و تاکنون اجرایی شده است .


احمدی تصریح کرد : از مجموع بازرسیهای بعمل آمده در بخش کالا و خدمات ، بیشترین بازرسیها بطور عمده بر کالاهای اساسی منجمله گوشت مرغ ، روغن ،شکر و .... متمرکز بوده است تا امکان بروز تخلف در این حوزه کم شود.

وی خاطر نشان کرد : از مجموع بازرسیهای انجام شده ، از ابتدای سال جاری و در جریان طرح نظارتی ویژه این ایام ، تعداد 3 هزار و 556 واحد متخلف توسط بازرسان در سراسر کشور شناسایی که از این تعداد 32 پرونده مربوط به کالاهای قاچاق مکشوفه است.

معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت اضافه کرد: از مجموع پرونده های تشکیل شده طی این مدت ، یک هزار و 893 (1893) پرونده به تعزیرات حکومتی استانها ارسال و 1663 پرونده هم در حال آماده سازی برای ارسال به تعزیرات حکومتی است.

احمدی در ادامه بر رعایت قوانین نظام صنفی و رعایت حقوق مصرف.کنندگان تأکید کرد و گفت: بازرسی‌های هدفمند و نظارت‌های پیشگیرانه به صورت مستمر پیگیری شده و همزمان با انجام گشت‌های بازرسی از بازار، برخورد قانونی با گرانفروشی، کم‌فروشی و احتکار در سراسر کشور در حال انجام است.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 2.9900441169739
Query time: 2.3187573750814