1400/08/03  
 
چهارشنبه, ۱۵ بهمن ۱۳۹۹ ۱۴:۳۲ ۱۷۷
چچ
طرح تشدید نظارت ویژه بر بازار پایانی سال در استان بوشهر اجرا شد

طرح تشدید نظارت ویژه بر بازار پایانی سال در استان بوشهر اجرا شد

معاون نظارت بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کننده سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر از اجرایی شدن طرح تشدید نظارت ویژه بر بازار پایان سال از 15 بهمن ماه سال جاری لغایت 30فروردین ماه سال 1400 در استان بوشهر خبر داد.

به گزارش شاتا، رضا جمالی افزود : در راستای حمایت از حقوق مصرف کنندگان ، طرح ویژه نظارتی بر بازار از سوی این سازمان در قالب گشت های مشترک بازرسی با همکاری دستگاههای مربوطه نظیرتعزیرات حکومتی ، پلیس امنیت اقتصادی ، اتاق اصناف و فرمانداری شهرستان و تیم های بازرسی مستقل سازمان صمت به صورت یکپارچه در سراسر استان از تاریخ 15 بهمن ماه سالجاری آغاز و تا ۳۰ فروردین ماه سال ۱۴۰۰ نیز ادامه خواهد داشت.

جمالی تشریح کرد: طرح تشدید بازرسی ایام پایانی سال با اهدف نظارت برقیمت اقلام کالاهای اساسی ، پوشاک، کیف و کفش، آجیل و خشکبار، مواد پروتئینی و امور خدماتی مثل حمل و نقل مسافر، اتو سرویس‌ها و قالیشویی‌ها و غیره می باشد.

وی با بیان اینکه طرحی که امسال به اجرا درآمده‌است با سال‌های گذشته تفاوت دارد، اظهار داشت: تفاوت این طرح با سال‌های گذشته در این است که بازرسان سازمان صمت به سامانه یک‌پارچه بازرسی « سیمبا » دسترسی دارند و از یک تبلت و سیم‌کارت برای سهولت در انجام کار نیز استفاده می‌کنند.

بازرسان سازمان صمت استان در صورت مشاهده تخلف، آن را از طریق تبلت به بخش حقوقی سازمان ارسال می‌کنند؛ در گذشته رسیدگی به هرکدام از پرونده‌های تخلفات دست‌کم ۱۵ روز زمان لازم داشت اما امروزه در کمتر از ۴۸ ساعت به نتیجه می‌رسد.

جمالی افزود: در شهرستان بوشهر تعداد9 اکیپ ویژه بازرسی برای تشدید نظارت بر بازار در ایام پایانی سال در نظر گرفته شده و در سایر شهرستانهای استان هم تعدادی اکیپ های بازرسی ساماندهی شده و در حال اجرا است.

معاون سازمان صنعت،معدن و تجارت استان افزود: در طرح نظارتی امسال بازرس سازمان صمت و اتاق اصناف در دو شیفت صبح و عصر از واحدهای صنفی و مراکز خدماتی بازدید بعمل می‌آوردند تا در صورت مشاهده تخلفات احتمالی با واحد متخلف برخورد نمایند.

جمالی تصریح کرد: در این طرح، رصد از انبارها و مراکز نگهداری کالاها نیز در دستور کار گشت‌های نظارتی قرار دارد؛ شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف مراتب را به سامانه ۱۲۴ گزارش کنند.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 2.5611886978149
Query time: 1.8242737452189