1400/08/03  
 
سه شنبه, ۱۴ بهمن ۱۳۹۹ ۰۹:۳۹ ۱۴۳
چچ
۲۲ واحد تولیدی صنعتی در استان بوشهر آماده افتتاح شد

همزمان با آغاز دهه فجر :

۲۲ واحد تولیدی صنعتی در استان بوشهر آماده افتتاح شد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: همزمان با آغاز دهه فجر ۲۲ واحد تولیدی صنعتی با سرمایه‌گذاری یکهزار و ۴۵ میلیارد و ۶۹۸ میلیون ریال و اشتغال‌زایی ۲۱۲ نفر در این استان آماده بهره‌برداری شد.

به گزارش شاتا، سید حسین حسینی افزود: عمده این طرح‏‌ها شامل واحدهای تولید ماسک سه لایه، کابل مخابراتی و مسی، لوله پلی اتیلن، آب سردکن، آب گرمکن و کولرگازی، رزین پلی استر، گرانول پی‌ وی‌ سی، شناور کامپوزیت، لوستر، تصفیه و بسته بندی آب آشامیدنی، محصولات بتنی، آرایشی بهداشتی، ظرف‌های آلومینیومی یکبار مصرف است.

وی بیان کرد: در ۱۰ ماه امسال ۱۸۳ جواز تاسیس صنعتی در استان بوشهر صادر شد که در مقایسه با سال گذشته از نظر تعداد ۴۱ درصد و از لحاظ سرمایه‌گذاری نیز ۱۱۷ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته‌است.

حسینی یادآور شد: میزان سرمایه‌گذاری پیش بینی شده در این مجوزهای تاسیس صادر شده یکهزار و ۹۰۰میلیارد تومان و اشتغال آنها نیز پنج هزار و ۱۷۵ نفر است که در این شاخص نیز رشد ۱۰۲ درصدی در مقایسه با سال گذشته پیش‌بینی شده‌است.

وی در ارتباط با سرمایه‌گذاری محقق شده نیز اظهارداشت: در مدت یادشده ۴۶ پروانه بهره‌برداری در قالب طرح‌های توسعه‌ای و ایجادی صادر شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۸ درصد رشد داشته است.

وی ادامه داد: انتظار می رود در ۲ ماه پایانی سال نیز روند روبه رشد سال‌های قبل محقق شود.

حسینی ادامه داد: فعال سازی واحدهای معدنی به عنوان بخشی از اقتصاد کشور در دستور کار ویژه سازمان صنعت، معدن و تجارت در استان بوشهر است زیرا منبع درآمدی مناسب به شمار می‌رود.

وی گفت: در همین ارتباط با استفاده از ظرفیت قانونی و اعمال ماده ۲۰ و مزایده نسبت به فعال سازی واحدهای معدنی راکد اقدام می‌شود.

حسینی با اشاره به اینکه در سال جاری تاکنون ۱۲ واحد معدنی بوشهر احیا شده‌است اظهار داشت: اکنون مرحله مزایده ۵۸ معدن راکد بوشهر در دست انجام است که با ورود سرمایه‌گذاران شمار دیگری از واحدهای معدنی استان فعال میشوند.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 4.6170314153035
Query time: 3.8357858657837