1400/08/03  
 
سه شنبه, ۱۶ دی ۱۳۹۹ ۱۱:۵۰ ۲۶۳
چچ
فعالسازی مجدد واحد تولید کود شیمیایی در شهرک صنعتی بوشهر 2

رئیس سازمان صمت استان بوشهر خبر داد:

فعالسازی مجدد واحد تولید کود شیمیایی در شهرک صنعتی بوشهر 2

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر از روند آماده سازی و فعال سازی مجدد واحد تولیدی کودشیمیایی شرکت پرشین شیمی گستر مستقر در شهرک صنعتی بوشهر 2 خبر داد.

به گزارش شاتا، سید حسین حسینی به اتفاق کارشناسان مربوطه سازمان از واحد صنعتی پرشین شیمی گستر که در زمینه تولید کود سوپر فسفات، جهت بررسی آخرین وضعیت اجرای مصوبات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان بازدید کرد.

وی با اشاره به اهمیت تولید این محصول استراتژیک در زمینه تامین کود شیمیایی مورد نیاز بخش کشاورزی عنوان کرد: با پیگیری های مستمر صورت گرفته از سوی سازمان صمت استان از جمله تشکیل کارگروه های تخصصی مربوطه و جلسات کارگروه تسهیل با حضور مسئولین استانداری و همکاری موثر دستگاههای اجرایی مرتبط استان مشکلات این واحد صنعتی مرتفع شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر، گفت: هم اکنون این کارخانه در حال تست ماشین آلات خط تولید و تولید آزمایشی محصول جهت از سرگیری مجدد تولید کود فسفاته ساده و تریپل در آینده نزدیک خواهد بود .

حسینی افزود : طبق پیگیری ها و حمایت های بعمل آمده در حال حاضر این واحد صنعتی در حال تکمیل و سرویس نمودن ماشین آلات فرایند خط تولید و جذب نیروی کار بمنظور فعال شدن مجدد به چرخه تولید کشورخواهد بود که پیش بینی می شود حداکثر تا 20روز آینده تولید محصول خود را روانه بازار نماید.

وی بیان کرد: با راه اندازی مجدد این واحد تولیدی بصورت مستقیم 30 نفر و غیر مستقیم بیش از 100نفر در زمینه تولید کود شیمیایی فعالیت خواهند داشت.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر، افزود: با راه اندازی مجدد این کارخانه، کود مورد نیاز کشاورزان سراسرکشور را تامین خواهد کرد .

حسینی، تصریح کرد: بخش عمده مواد اولیه این محصول که خاک فسفاته می باشد از طریق معادن داخل کشور و بخشی نیز از طریق واردات تامین و مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 2.8410040537516
Query time: 2.1065740585327