1400/07/25  
 
دوشنبه, ۱۵ دی ۱۳۹۹ ۱۳:۴۶ ۷۶
چچ
کشف ۴۹ انبار احتکار کالا در لرستان/ ثبت اطلاعات و موجودی انبارهای کالا در سامانه جامع انبارها الزامیست

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان اعلام کرد :

کشف ۴۹ انبار احتکار کالا در لرستان/ ثبت اطلاعات و موجودی انبارهای کالا در سامانه جامع انبارها الزامیست

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان از کشف ۴۹ انبار احتکار در سه ماهه اخیر به منظور اجرای قانون ثبت کالا در سامانه جامع انبارها خبر داد.

به گزارش شاتا، بختیار رازانی در گفتگوی خبری افزود: به همین منظور با همکاری بازرسان سازمان صمت، سپاه، بسیج، اتاق اصناف و تعزیرات حکومتی استان ۳۷ انبار در خرم‌آباد و ۱۲ انبار در دیگر شهرستان ها کشف شده است.

وی تصریح کرد: ارزش کالاهای ضبط شده در استان حدود ۲۰ میلیارد تومان است که جمع تخلفات اصناف در خرم‌آباد ۱۵ میلیارد تومان و کالاهای احتکار شده شهرستان‌های استان نیز حدود پنج میلیارد تومان بوده است.

وی بیان کرد: در انبارهای کالا انواع لوازم خانگی، روغن خوراکی، لاستیک، باطری خودرو، پکیچ، لوازم یدکی خودرو ، دارو و کالاهای اساسی مانند شکر و برنج و دیگر اقلام خوراکی احتکار شده کشف و ضبط شده است.

رازانی با بین اینکه طرح بازرسی از انبارهای کالا در لرستان به صورت دائمی ادامه خواهد داشت ، تاکید کرد: تمام دارندگان انبار باید لیست و فهرست کالاهای خود در انبارها را در سامانه جامع انبارها را به ثبت برسانند.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان پیشتر گفت: برای جلوگیری از قاچاق کالا و احتکار، ثبت اطلاعات وموجودی انبارهای کالا در سامانه جامع انبارها و مراکز نگهداری کالای این استان اجباری است.

رازانی افزود: با توجه به اینکه ثبت کالاهای موجود در انبارها می تواند علاوه بر جلوگیری از قاچاق کالا، به شناسایی بهتر محتکران هم کمک کند، به همین دلیل تمامی انبارهای کالا در لرستان می بایست در این سامانه به ثبت برسد.

سرپرست سازمان صمت لرستان تصریح کرد: در حال حاضر ۱۰ قلم کالای اولویت دارشامل برنج، شکر، چای، ذرت دامی، کنجاله سویا، جو، لاستیک، گندم، روغن موتور و کاغذ چاپ و روزنامه برای ثبت در سامانه جامع انبارها و جهت رصد و پایش مستمر مورد تاکید جدی است.

وی تاکید کرد: با ثبت اطلاعات در این سامانه امکان نظارت بر تامین و توزیع کالا به شکل نظامندتر و شرایط مناسب تری برای تنظیم بازار و احتکار کالا فراهم می شود که امیدواریم بتوانیم با نظارت دقیق ازاحتکار کالا در استان جلوگیری کنیم

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 2.2189586957296
Query time: 1.5484892527262