1400/08/03  
 
شنبه, ۱۵ آذر ۱۳۹۹ ۱۵:۰۳ ۲۰۱
چچ
تولید روزانه 200هزار ماسک در استان بوشهر

تولید روزانه 200هزار ماسک در استان بوشهر

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر با اشاره به اینکه ظرفیت اسمی تولید ماسک در استان بوشهر سالانه ۶۰ میلیون عدد است، گفت: اکنون روزانه ۲۰۰ هزار عدد ماسک ۳ لایه و استاندارد در استان بوشهر تولید و با قیمت مصوب عرضه می‌شود.

به گزارش شاتا، سید حسین حسینی از ممنوع شدن واردات ماسک خارجی به گمرکات و عرضه در بازار خبر داد و بیان کرد: واردات ماسک خارجی ممنوع است و در این راستا عرضه ماسک خارجی در مغازه‌ها و فروشگاه‌های مختلف ممنوع است.

وی ماسک را کالای سلامت محور و بهداشتی دانست و تاکید کرد: ماسک بهداشتی مورد نیاز در کارخانه‌های استان بوشهر به میزان قابل توجه تولید و عرضه می‌شود و هیچ نیازی به واردات این کالا نیست.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر با بیان اینکه قیمت ماسک به شدت کاهش یافته است، گفت: قیمت ماسک هر عدد کمتر از 1000 تومان در داروخانه‌ها و مراکز عرضه محصولات بهداشتی عرضه می‌شود که نسبت به گذشته قیمت آن کاهش چشمگیری یافته است.

حسینی از راه‌اندازی 4 کارخانه تولید ماسک سه لایه و ویژه مراکز درمانی خبر داد و تصریح کرد: ظرفیت تولید اسمی این 4 کارخانه تولید ماسک 60 میلیون عدد در سال است که نیاز استان بوشهر را تامین می‌کند.

وی با بیان اینکه اکنون روزانه 200 هزار عدد ماسک سه لایه و استاندارد در استان بوشهر تولید و به بازار عرضه می‌شود، اضافه کرد: 2 کارخانه تولید ماسک در دیگر شهرستان‌های استان بوشهر در هفته‌های آتی راه‌اندازی و افتتاح می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر از صدور پروانه بهره‌برداری چند کارخانه تولید ماسک در استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: این مهم به افزایش ظرفیت تولید و صادرات و کاهش قیمت ماسک در استان بوشهر کمک می‌کند.

حسینی با تاکید بر برخورد با عرضه کنندگان ماسک خارجی و غیراستاندارد در بازار و مراکز عرضه مواد بهداشتی گفت: بازرسان بر مراکز عرضه ماسک نظارت شبانه‌روزی دارند و با فروشندگان ماسک غیر بهداشتی، خارجی و با متخلفان به طور قاطع و قانونی برخورد می‌کنند.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 2.925403436025
Query time: 2.1340977350871