1400/08/03  
 
یکشنبه, ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۵۹ ۱۰۶
چچ
بازدید رئیس سازمان صمت لرستان از دو واحد صنعتی شهرستان بروجرد

بازدید رئیس سازمان صمت لرستان از دو واحد صنعتی شهرستان بروجرد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان با حضور در شهرستان بروجرد از دو واحد صنعتی ( شرکت داروسازی اکسیر، کارخانه کاشی جم) بازدید به عمل آورد.

به گزارش شاتا، محمدرضا صفی خانی در جریان بازدید از شرکت داروسازی اکسیر، بیان کرد: حمایت از تولیدکنندگان علاوه بر تثبیت اشتغال، به تحقق شعار سال مبنی بر جهش تولید منجر می‌شود، میزان صادرات این واحد سال گذشته ۲.۸ میلیون دلار بوده است و در استان ۷ واحد صنعتی در زمینه داروسازی اعم از انسانی، دامی و گیاهی درحال فعالیت هستند.

وی ادامه داد: شرکت اکسیر ، شرکت فارمد زاگرس، شرکت بایر افلاک فاز دامی، شرکت بایر افلاک فاز انسانی، شرکت دانش بنیان خرمان، شرکت دانا کاسیان و شرکت داروسازی دکتر جهانگیر، 7 واحد صنعتی در زمینه داروسازی هستند که در مجموع بالغ بر ۵۰۰ قلم انواع دارو در این استان در قالب شرکتهای مذکور تولید می گردد.

گفتنی است شرکت داروسازی اکسیر (سهامی عام) متعلق به شرکت سرمایه گذاری شستا می باشد که در شهرستان بروجرد واقع است و در زمینه تولید ۲۰۰ قلم دارو انسانی با اشتغال ۹۰۰ نفر در حال فعالیت می‌باشد.

این شرکت یکی از بزرگترین شرکتهای داروساز کشور است که در سال گذشته از لحاظ فروش جز سه شرکت برتر داروسازی کشور بوده است و از لحاظ سودآوری اولین شرکت دارویی در بین تولید کنندگان دارو کشور است.

این شرکت در سال ۹۸ بالغ بر ۱۷ نوع محصول دارویی جدید داشته و در زمینه برندینگ فعالیت های گسترده ای انجام داده است به طوری که در حال حاضر به ۱۹ کشور دنیا از جمله اوکراین، افغانستان، ازبکستان، قرقیزستان، فلیپین، عراق و ... صادرات دارد و عمده انسولین کشور در این واحد تولید می شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان در ادامه سفر به بروجرد جهت آشنایی با مسائل و مشکلات کارخانه کاشی جم از نزدیک، از این کارخانه بازدید نمود.

لازم به ذکر می باشد که کارخانه کاشی جم یکی از واحدهای بزرگ استان می باشد که در زمینه تولید انواع کاشی کف با ظرفیت ۲ میلیون متربع در سال فعالیت می کند و در حال حاضر روزانه ۵۰۰۰ متر مربع تولید دارد و اشتغال ۹۰ نفری دارد.

گفتنی است این واحد مذکور در سه سال اخیر به علت مشکلات ذینفع واحد مربوط به مالک آن تعطیل گردید ولی اکنون با توجه به رفع مشکل مذکور و از طرفی اورهال خطوط تولید و خرید ماشین آلات جدید امکان تولید محصولات متنوع و با کیفیت را دارد.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 5.0296646753947
Query time: 4.1980999310811