1400/08/03  
 
دوشنبه, ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ ۰۹:۴۵ ۱۰۹
چچ
صادرات 370 هزار تن انواع کالا از استان لرستان در سال گذشته / صادرات در لرستان دیجیتال محور می شود

رئیس سازمان صمت لرستان در جلسه کارگروه صادرات غیرنفتی استان مطرح کرد:

صادرات 370 هزار تن انواع کالا از استان لرستان در سال گذشته / صادرات در لرستان دیجیتال محور می شود

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: در سال گذشته ۳۷۰ هزار تن انواع کالای استان به بیش از ۴۵ کشور جهان صادر شد.

به گزارش شاتا، محمدرضا صفی خانی در جلسه کارگروه صادرات غیرنفتی لرستان بیان کرد: سال گذشته ۳۷۰ هزار تن انواع کالای استان شامل ۴۶ قلم، ارزش ۲۵۴ میلیون دلار به بیش از ۴۵ کشور جهان صادر شد.

وی ادامه داد: ۹۶.۳ درصد سهم ارزشی و ۸۰.۱۰ درصد سهم وزنی این میزان صادرات مربوط به بخش صنعت، ۳.۴درصد ارزشی و ۱۹.۳۳ درصد وزنی نیز مربوط به مواد معدنی بوده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان با اشاره به سهم پنج صدم درصدی ارزشی و وزنی کشاورزی از صادرات غیرنفتی استان تصریح کرد: بازارهای اصلی صادرات لرستان کشورهای همسایه هستند.

صفی خانی گفت: در این مدت ۱۳ میلیون دلار انواع کالا از طریق گمرک خرم آباد وارد شده که ۶۸ درصد آن شامل واردات مواد اولیه، ۲۸ درصد ماشین آلات و چهار درصد نیز لوازم یدکی مورد نیاز این ماشین ها بوده است.

وی با بیان اینکه قصد داریم در سال ۹۹ صادرات استان را دیجیتال محور کنیم عنوان کرد: به صورتی که محصولات را به صورت الکترونیکی معرفی کنیم و بستر آن هم فراهم شده است و با یک شرکت هم تفاهم نامه امضا شده است.

رئیس سازمان صمت لرستان بیان داشت: در محصولات کشاورزی نقطه ضعف بزرگی که وجود دارد، بحث تشکل ها می باشد ،ما باید دراستان لرستان تشکل ها را قوی و با رعایت یکسری استاندارد که توسط همین تشکل ها ساماندهی میشوند محصولات کشاورزی باکیفیت ترین تولید شوند، و همچنین در حوزه کشاورزی صادر کنندگان تخصصی این حوزه وارد شوند ، تا صادرات محصولات کشاورزی شرایط خوبی پیدا کند.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 3.7412826220194
Query time: 3.0512030919393