1400/07/25  
 
چهارشنبه, ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۴۷ ۱۶۰
چچ
امضای تفاهم نامه اولیه راه اندازی بازارچه سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی در استان اصفهان

امضای تفاهم نامه اولیه راه اندازی بازارچه سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی در استان اصفهان

تفاهم نامه اولیه راه اندازی بازارچه سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی در اصفهان بین سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و شهرداری اصفهان امضا شد.

به گزارش شاتا، رئیس سازمان صنعت، معدن، تجارت استان اصفهان در این خصوص، گفت: سراهای مختلفی برای این بازارچه در نظر گرفته شده اما سرای خیار در میدان امام علی (ع) یکی از مناسبترین مکان ها برای این منظور محسوب می‌شود.

ایرج موفق برندسازی و اصلاح نظام تعرفه‌ای در سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی را به عنوان یکی از اهداف و اولویت‌های راه‌اندازی این بازارچه بیان کرد و افزود: هم اکنون امکان فعالیت نظام‌مند در این رشته وجود ندارد و افرادی که در زمینه صادرات و واردات سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی فعالیت می‌کنند، سر در گم هستند.

وی همچنین با اشاره به واگذاری کمیته قوانین و مقررات سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی به استان اصفهان گفت: در این کمیته درصدد پیگیری برندسازی و اصلاح نظام تعرفه هستیم به شکلی که قیمت روی فلز توسط بانک مرکزی در مرکز و نمایندگان آن بانک در استان‌ها انجام شود.

گفتنی است که اصفهان یکی از استان‌های با ظرفیت‌ بالای معدنی کشور، حدود 840 معدن در حال بهره برداری با سرمایه گذاری بیش از 10 هزار میلیارد ریال دارد که حدود 400 واحد آن سنگ‌های تزیینی است و از لحاظ تعداد تراشنده سنگ قیمتی و مصرف ، در رتبه دوم کشور قرار دارد که این کارگاه‌های طلاسازی و نقره سازی همچنین بخش فیروزه کوبی را شامل می‌شود.

آدرس کوتاه شده:
پربازدیدترین اخبار اصفهان
No Cache
Generate time: 2.5067439079285
Query time: 1.7542335192362