1400/07/25  
 
چهارشنبه, ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ ۱۰:۳۴ ۱۰۱
چچ
ذخیره سازی 6 هزار تُن میوه شب عید در استان اصفهان

موفق خبر داد:

ذخیره سازی 6 هزار تُن میوه شب عید در استان اصفهان

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان از ذخیره‌‎سازی ۶ هزار تُن میوه شب عید شامل سیب و پرتقال در استان خبر داد.

به گزارش شاتا، ایرج موفق افزود: از مجموع ۶ هزار تُن میوه خریداری شده برای کنترل بازار شب عید، 4 هزار تُن آن پرتقال و ۲ هزار تُن سیب است.

وی بیان کرد: طبق سال‌های گذشته تمهیدات لازم برای ذخیره‌سازی میوه شب عید انجام و ۱۰ تا ۱۵ درصد میوه مورد نیاز شب عید ذخیره شده است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان با بیان‌اینکه سیب و پرتقال ویژه نوروز ۱۰ تا ۲۰ درصد زیر قیمت بازار عرضه می‌شود، ادامه داد: قیمت نهایی میوه شب عید هنوز مشخص نشده است و این قیمت‌گذاری بر اساس شرایط بازار، کیفیت و نوع میوه تعیین می‌شود.

وی با بیان اینکه توزیع میوه شب عید با هدف کنترل فراوانی میوه و تنظیم بازار انجام می‌شود، افزود: توزیع این میوه‌ها طبق معمول سال‌های گذشته از دهه سوم اسفند در نقاط مختلف استان آغاز می‌شود و تا پایان تعطیلات نوروز ادامه دارد.

موفق با اشاره به اینکه میوه‌ها در سبدهای ۶ تا ۹ کیلوگرمی و با کیفیت بسیار خوب آماده عرضه شده است، خاطرنشان کرد: توزیع میوه در شهرستان‌ها با هماهنگی فرمانداری و اداره‌های صنعت معدن و تجارت آن منطقه انجام می‌شود.

به گفته وی، ۶۰ تا ۸۰ سایت در کلانشهر اصفهان برای توزیع میوه نوروز درنظر گرفته شده و امکان افزایش آن وجود دارد و بجز شرکت تعاونی های مصرف کارمندان ۲۰ سایت دیگر هم اضافه خواهد شد.

موفق با بیان اینکه سهمیه میوه ایام عید منطبق با نیاز مردم است و در صورت تقاضای بیشتر، امکان تهیه و عرضه میوه وجود دارد، اضافه کرد: توزیع این میوه‌ها با قیمت مُصوب و یکسان، نقش مهمی در کاهش و تعادل قیمت سایر میوه‌ها خواهد داشت.

وی تصریح کرد: سازمان صنعت، معدن و تجارت در کنار اصناف و دستگاه‌های نظارتی کنترل خود را با جدیت بر بازار و قیمت‌ها اعمال می‌کند و با تخلفات بشدت برخورد خواهد کرد.

آدرس کوتاه شده:
پربازدیدترین اخبار اصفهان
No Cache
Generate time: 4.2861618995667
Query time: 3.5477255185445