•  
  • فهرست اخبار
   راه کاهش قیمت‌ها ازهایپرمارکت‌ها می‌گذرد

   قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت:

   راه کاهش قیمت‌ها ازهایپرمارکت‌ها می‌گذرد

   در حالی که نرخ تورم روبه کاهش است، مردم انتظار دارند این کاهش اثر خود را در قیمت‌های کف بازار نشان ‌دهد. اینجاست که پای وزارت صنعت، معدن و تجارت به میان می‌آید و مردم انتظار دارند این وزارتخانه جلوی رشد زیاد و خارج از قاعده قیمت‌ها را بگیرد. در همین حال مجتبی خسروتاج، قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی داخلی در گفت‌وگوی پیش‌رو، برنامه‌های دولت را در این خصوص تشریح کرده و تاکید می‌کند در بخش توزیع کالا سیاست وزارتخانه مبنی بر حمایت از راه‌اندازی هر چه بیشتر فروشگاه‌های زنجیره‌ای بزرگ یا‌هایپر مارکت‌ها کلید تعادل قیمت‌هاست.

   پیش بینی جایگاه ایران در اکسپو 2015

   پیش بینی جایگاه ایران در اکسپو 2015

   رئیس اتاق ایران و ایتالیا گفت: ایران در این دوره با درایت و تمهید بیشتر شرکت خواهد کرد و با توجه به فضایی که در اکسپو در اختیار دارد، امید می رود به رکوردی قابل قبول در این دوره دست یابد. پیش بینی می شود جایزه اول تا پنجم این دوره به ایران تعلق گیرد

   الزام به رعایت حقوق مصرف کنندگان در واردات خودروهای سواری

   اختصاصی/مدیر کل صنایع خودرو ونیرو محرکه تاکید کرد:

   الزام به رعایت حقوق مصرف کنندگان در واردات خودروهای سواری

   مدیر کل صنایع خودرو ونیرو محرکه وزارت صنعت،معدن وتجارت گفت: در آیین نامه جدید ، الزام به رعایت حقوق مصرف کنندگان در واردات خودروهای سواری تاکید شده است.

   هیاهوی انتقاد به تجارت ترجیحی حبابی بر مبنای نظرات غیرکارشناسانه

   هیاهوی انتقاد به تجارت ترجیحی حبابی بر مبنای نظرات غیرکارشناسانه


   هیاهوی انتقاد به ترجیحات تجاری با ترکیه حبابی است که در بستر عدم درک صحیح از واقع و نظرات غیرکارشناسانه مطرح شده و با توجه به اینکه کسب امتیاز از بخش کشاورزی ترکیه که دارای سطح حمایتی بسیار بالایی است و همچنین جلوگیری از قاچاق از نکات مثبت توافقنامه ترجیحی با این کشور است، بیم آن می‌رود که زبان قاچاقچیان در کام برخی منتقدان باشد.

   جلو گیری از یار چینی در انتخابات اتاق بازرگانی

   جلو گیری از یار چینی در انتخابات اتاق بازرگانی

   معاونت بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت علاوه بر مباحث مهمی همچون تعیین خط‌مشی توسعه بازار کالا و خدمات و نظارت بر استانداردهای مصرف و همچنین برنامه‌ریزی برای تامین، توزیع و تنظیم بازار خصوصا بازار کالاهای اساسی مسئولیت‌های ویژه‌ای نیز درباره سازماندهی تشکل‌های بخش خصوصی دارد.

   خیال مردم از تأمین کالاهای اساسی راحت باشد

   مدیرعامل شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی:

   خیال مردم از تأمین کالاهای اساسی راحت باشد

   ذخایر کالاهای استراتژیک کشور بی‌نظیر است و به دلیل تأمین بموقع کالا، قیمت‌ها دستخوش تغییر نخواهد شد. این خبرهایی بود که معاون وزیرجهاد کشاورزی در مصاحبه خود با روزنامه ایران مطرح کرد. گفت‌و‌گو با علی قنبری نه از حیث معاون وزیر بودن، بلکه از جنبه کارشناسی بسیار متفاوت بود. او در صحبت‌های خود به موضوع‌هایی اشاره کرد که دغدغه امروز شهروندان است. بخصوص قیمت ارز و طلا که این روزها هیجانی افزایش داشته است. این استاد دانشگاه نوسان‌های فعلی ارز و طلا را کوتاه مدت دانست و به مردم توصیه کرد به سراغ این بازارها نروند، چرا که متضرر می‌شوند. متن مصاحبه با علی قنبری مدیرعامل شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران در ادامه می‌آید:

   برنامه وزارت صنعت ،معدن وتجارت برای بهبود رتبه فضای کسب وکار ایران از 130 به 88

   برنامه وزارت صنعت ،معدن وتجارت برای بهبود رتبه فضای کسب وکار ایران از 130 به 88

   بر اساس آخرین آمارهای بانک جهانی از رتبه فضای کسب و کار کشورهای جهان درسال 2014، رتبه کشورمان 130 درمیان بیش از 180 کشور جهان می باشد که به گفته معاون آموزش ،پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت و به اذعان بسیاری از کارشناسان و فعالان اقتصادی رتبه خوبی نیست. دکتر علی اصغر توفیق درگفت وگو با خراسان از برنامه وزارتخانه متبوعش برای بهبود این رتبه و کاهش آن به طور میانگین به رقم 88 طی یک برنامه چهارساله خبر داد و اشاره کرد که این رقم به طور میانگین است چون فضای کسب و کار شاخص های گوناگونی دارد که ممکن است رتبه دریک شاخص با شاخص دیگر مقداری تفاوت داشته باشد.

   جزئیات نرخ رشد صنایع در 8 ماهه امسال

   معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تشریح کرد:

   جزئیات نرخ رشد صنایع در 8 ماهه امسال


   صنعت کشور از نیمه دوم سال گذشته در مسیر رشد قرار گرفته است و اکثر بخش‌هایی که رشد منفی داشتند این روزها در مدار مثبت قرار گرفتند. اما این روند مثبت مورد سؤال و نقد برخی از کارشناسان است. عنوان می‌شود بخش صنعت رشد تولید نداشته است و تنها توانسته رشد منفی را جبران کند و از آنجا حرکت دولت در این مسیر بسیار آهسته است احتمال آن وجود دارد که از سال آینده روند رشد تولید متوقف شود. اما معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت چنین صحبتی را قبول ندارد و معتقد است آمارهای اعلام شده از سوی بانک مرکزی درست است و البته در گفت‌و‌گوی خود پیش‌بینی کرد تا پایان سال‌جاری صنعت کشور رشد 3 الی 4 درصدی خواهد داشت و سال آینده هم به دلیل گسترش مناسبات اقتصادی ایران با سایر کشورها میزان تولیدات صنعتی کشور افزایش قابل توجهی خواهد یافت.

   نیم دهه از دست رفته در سرمایه‌گذاری صنعتی

   نیم دهه از دست رفته در سرمایه‌گذاری صنعتی

   هنوز بسیاری از بنگاه‌های صنعتی ما نگاه به داخل دارند و تحرک صادراتی چندان شکل نگرفته و این موضوعی است که باید تدریجا تغییر کند اما با کاهش ارزش پول ملی انتظار می‌رفت که صادرات افزایش یابد که به دلایلی که ذکر شد تحرک لازم را شاهد نبودیم.

   سهمیه آرد نانوایان متخلف قطع می‌شود

   قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت :

   سهمیه آرد نانوایان متخلف قطع می‌شود

   متأسفانه این اشتباه رایج شده است که نانوایان می‌گویند آرد 43 درصد گران شد اما قیمت نان تنها 30 درصد افزایش داشته است. این مقایسه درست نیست، چرا که یک کیلو آرد بیشتر از یک عدد نان می‌دهد همان کارخانه‌هایی که در گذشته توزیع آرد را برعهده داشته‌اند مانند سابق نسبت به عرضه آرد اقدام کرده و تغییری در نحوه تأمین و توزیع آرد انجام نشده است برای افزایش کیفیت انواع نان، ضمن برگزاری نشست‌های مشترک و تخصصی با تشکل‌های ذیربط، موضوع مکانیزم‌های تشویقی لازم برای ایجاد انگیزه در حال تدوین است درمورد واحدهای پخت نان که آرد یارانه‌ای دریافت می‌کنند لیکن ضوابط کیفی و قیمتی مصوب را رعایت نمی‌نمایند چاره‌ای جز برخورد در قالب قوانین و مقررات و کسر یا قطع سهمیه وجود ندارد

Page created in 1.3744490146637 seconds.
memoryUsage : 30482Kb