•  
  • فهرست اخبار
   الحاق به سازمان جهانی تجارت، فرصتی برای اصلاح

   الحاق به سازمان جهانی تجارت، فرصتی برای اصلاح

   " الحاق به سازمان جهانی تجارت فرصتی برای اصلاح، تجربه کشورهای در حال توسعه" عنوان نشستی بود که در روز چهارشنبه مورخ 28 آبان در موسسه مطالعات و پژوهشهای بازرگانی با حضور آقای سرافینو مارچز کارشناس و مدرس سازمان جهانی تجارت به عنوان سخنران اصلی و دکتر محمدرضا رضوی رییس محترم موسسه به عنوان مباحث و همراهی و حضور آقای دکتر صادق بیگدلی مدیر کل محترم دفتر نمایندگی تجاری سازمان توسعه تجارت و آقای میر هادی سیدی عضو هیات علمی و مشاور موسسه مطالعات و پژوهشهای بازرگانی برگزار شد.

   تحریم‌های داخلی آزاردهنده‌تر از تحریم‌های خارجی است

   صادرکننده ممتاز سال 93 مطرح کرد:

   تحریم‌های داخلی آزاردهنده‌تر از تحریم‌های خارجی است

   یک صادرکننده ممتاز سال 93 با انتقاد از اینکه تحریم‌های داخلی شرایط سختی برای تولیدکنندگان رقم زده است، گفت: نگاه سلیقه‌ای برخی مسئولان و رفتار مغرضانه با برخی برندها و تولیدکنندگان شرایط به مراتب بدتری را برای تولید ایجاد کرده چراکه همیشه تحریم داخلی آزاردهنده‌تر از تحریم‌های خارجی است.

   هدفگذاری ۳ برابری سهم معدن در اقتصاد ملی

   هدفگذاری ۳ برابری سهم معدن در اقتصاد ملی

   ر جلسه‌ای که با حضور محمدرضا نعمت‌زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت، جعفر سرقینی، معاون معدنی وزیر و اسدالله کشاورز، مدیرکل اکتشاف و استخراج با معاونان معدنی این وزارتخانه و در راستای رفع موانع رشدو رونق معادن برگزار شد مسئولان و متولیان معدنی هر استان موانع و مشکلات موجود در معادن و صنایع معدنی استان متبوع خود را مطرح کردند تا با ایجاد هماهنگی در بخش‌های مختلف زمینه حضور بیشتر بخش خصوصی فراهم شود.

   فرهنگ و صنعت حلقه‌های گسست‌ناپذیر

   مشاور وزیر صنعت، معدن وتجارت :

   فرهنگ و صنعت حلقه‌های گسست‌ناپذیر

   سازمان‌ها و نهادهای متولی تولید محصولات صنعتی، به طور سنتی وظیفه خود را تنها تولید و روانه کردن محصول به بازار مصرف می‌دانند، یا اگر خوشبینانه‌تر داوری کنیم، آنچنان درگیرودار مشکلات تولیداند که فرصت و جایگاهی برای نقش «فرهنگ بر صنعت» قائل نخواهند شد.

   4 سال است که با مفهوم مد آشنا شده ایم

   مدیر کل دفتر صنایع نساجی و پوشاک وزارت صنعت، معدن و تجارت:

   4 سال است که با مفهوم مد آشنا شده ایم

   صنعت نساجی یکی از صنایع دارای ارزش افزوده بالا برای سرمایه گذاری در کشور شناخته شده است. این صنعت به دلیل برخورداری ایران از تولیدات پتروشیمی و همچنین امکان توسعه کشت پنبه و نوغان فرصت مناسبی برای سرمایه گذاری به شمار می رود.

   اجرای طرح «فاجد» با ۴۹۲ میلیارد اعتبار در سال آینده

   معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت:

   اجرای طرح «فاجد» با ۴۹۲ میلیارد اعتبار در سال آینده

   با توجه به گستردگی دانش و علم از یکسو و وابستگی صنعت به آن در جهان، به نظر می‌رسد توجه به پیوند دانشگاه و صنعت باید در برنامه‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت علوم به‌عنوان متولیان صنعت و دانشگاه قرار گیرد.
   علاوه بر آن تداوم بیکاری نسل جوان و فارغ‌التحصیل در جامعه ایجاب می‌کند که توجه بیشتری به جذب فارغ‌التحصیلانی که در رشته‌های مرتبط با صنعت تحصیل کرده‌اند، صورت گیرد.

   بخش خصوصی، اولویت نخست تسهیلات‌دهی

   مدیرعامل بانک صنعت و معدن :

   بخش خصوصی، اولویت نخست تسهیلات‌دهی

   با توجه به مشکل نقدینگی و سرمایه در گردش بخش تولید و صنعت، نقش مهم بانک‌ها به‌عنوان واسطه‌گران مالی در تامین نقدینگی این بخش‌ها غیرقابل انکار است.

   سازمان حمایت در حاشیه نیست/ جایی در معادله قیمت خودرو نداریم

   مدیرکل صنایع فلزی سازمان حمایت:

   سازمان حمایت در حاشیه نیست/ جایی در معادله قیمت خودرو نداریم

   مدیرکل صنایع فلزی سازمان حمایت با اعلام اینکه موافق فرمول جدید شورای رقابت نیست و خودروسازان هم رفتار انحصارگونه نداشته‌اند، در حاشیه بودن سازمان حمایت را نپذیرفت و گفت: برخی کالاها امسال درخواست افزایش قیمت داشتندکه درنطفه خفه‌کردیم.

   از چگونگی کشف معادن در ایران تا اسامی سنگ‌های قیمتی در جهان

   در گفت‌وگوی تفصیلی عنوان شد

   از چگونگی کشف معادن در ایران تا اسامی سنگ‌های قیمتی در جهان

   تاکنون 7867 معدن در کشور کشف شده که سالانه 1.8 میلیارد تن ذخیره معدنی از این معادن استخراج می‌شوند و با داشتن 70 نوع ماده معدنی، 15 درصد از ذخائر معدنی دنیا را به خود اختصاص داده‌ایم که البته عمده این ذخائر سنگ‌های ساختمانی هستند.


   با توجه به غنی بودن کشور از نظر ذخائر معدنی 23 هزار صنایع معدنی اعم از صنایع بزرگی همچون سیمان، فولاد، مس و آلومینیوم در کشور شکل گرفته است اما از نظر فرآوری مواد معدنی شرایط چندان مطلوبی نداریم و ارزش افزوده این بخش عاید دیگر کشورها می‌شود.


   البته سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور در سال 1341 با هدف انجام بررسی‌های زمین‌شناسی و معدنی تاسیس شد و علی رغم اینکه ایران جزو 9 سازمان برتر زمین‌شناسی جهان شناخته شده بودجه‌ای که برای بخش معدن و اکتشاف در این حوزه در نظر گرفته می‌شود بسیار کمتر از میزان جهانی است. چراکه در جهان بیش از 25 میلیارد دلار برای اکتشاف معادن هزینه می‌شود ولی بودجه اکتشافات ایران در شرایط مطلوب تنها 100 میلیارد تومان است.

   ثروت زیر گام‌های ما

   ثروت زیر گام‌های ما

   اتاق فکر وزارت صنعت، معدن و تجارت متشکل از ۳ شورای مشورتی صنعت، بازرگانی و معدن است که آقای دکتر بهروز ریاحی به‌عنوان دبیر شورای سه‌گانه نقش مهمی ایفا می‌کنند.

Page created in 1.6436779499054 seconds.
memoryUsage : 30079Kb