• سرفصل اخبار
  • پربازدیدترین اخبار
  •  
  • فهرست اخبار
   رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: این سازمان طی 4 سال گذشته، بیش از 690 هزار متر حفاری اکتشافی انجام داد.
   با وجود خبرسازی های کذب
   با وجود اینکه منتقدان مدعی اند اوضاع تولید فولاد در کشور خوب نیست و به ادعای آنان ده ها کارخانه فولاد تعطیل هستند اما کارشناسان جهانی صنعت فولاد روزهای پررونقی برای این صنعت مهم ترسیم کرده و به همین ...
   مجتمع معدنی سرب نخلک از ابتدای فروردین تا پایان اسفند 95، برابر با 2 هزار و 419 تن کنسانتره سرب تولید کرد. این رقم در مدت مشابه سال ماقبل، یک هزار و 776 تن بود.
   فولادسازان کشور طی سال 95 با افزایش 11 درصدی تولید نسبت به مدت مشابه سال 94، بیش از 18 میلیون و 400هزار تن فولاد خام تولید کردند.
   در مدت 3 ساله دولت یازدهم 31 میلیون تن فولاد خام در کشور تولید شد که این میزان در شهریور 92 که تحویل دولت یازدهم بوده است 23میلیون و 500 هزار تن بوده است.
   در دولت یازدهم محقق شد:
   عمده ترین عملکرد دولت یازدهم در بخش توسعه اکتشاف و بهره برداری معادن، آزادسازی 80 درصد پهنه‌های معدنی کشور برای مشارکت بخش خصوصی بوده است.
   نخستین طرحی که با سرمایه گذاری ایمیدرو کلنگ زنی می شود، طرح تولید کلرید کلسیم با ظرفیت تولید سالانه 30 هزار تن است که محصول تولیدی در صنایع حفاری نفت و گاز، تثبیت خاک و ذوب برف و یخ قابل مصرف است.
   ارزش صادرات بخش معدن و صنایع معدنی در حالی که در سال گذشته به بیش از 7 میلیارد دلار رسید، زنجیره فولاد نیز شاهد رکورد شکنی صادرات شد هم چنین در سال 1395 شرکت های فولادی بیش از 6 میلیون و 600هزار تن ...
   مدیرعامل هلدینگ توسعه معادن روی ایران گفت: بیش از 90 درصد شمش تولیدی ایران به بازارهای هدف برون مرزی در 14 کشور صادر می شود.
   از سوی مشاور معدنی وزارت صنعت، معدن وتجارت مطرح شد :
   مشاور معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن وتجارت گفت: در سال اقتصاد مقاومتی ( تولید و اشتغال) باید ظرفیت های قابل افزایش تولید و اشتغال در بخش معدن توجه خاص شود.