• سرفصل اخبار
  • پربازدیدترین اخبار
  •  
  • فهرست اخبار
   مهندس نعمت زاده در هفتمین همایش چشم انداز صنعت فولاد و معدن :
   وزیر صنعت، معدن وتجارت گفت: از لحاظ توان موجود در صنعت فولاد ایران که هم اکنون سهم ایران در برابر رقبای جهانی خود یک درصد است رسیدن به سهم 2 درصدی بازار فولاد دنیا دور از ذهن نیست.
   رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران گفت: با توجه به پتانسیل هایی که در شناسایی ذخایر عناصر نادر خاکی ایجاد شده،ذخایر این مواد معدنی 4برابر می شود.
   معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت:
   معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور گفت: طراحی نقشه‌های ژئوفیزیک هوایی تا پایان امسال به پایان می‌رسد و کنترل آن آغاز خواهد شد.
   تولید کنسانتره مس کشور در 10 ماه امسال در مجموع 11 درصد و در این مدت تولید مس کاتد نیز 3 درصد افزایش یافته است.
   معاون وزیر صنعت ، معدن تجارت :
   معاون امور معادن و صنایع معدنی گفت: با اشاره به رشد تولید و صادرات مواد و صنایع معدنی، گفت: تاپایان سال ظرفیت زنجیره فولاد به ۱۶۰ میلیون تن می رسد.
   میزان تولید کنسانتره زغال سنگ 2 شرکت طبس و البرز مرکزی (وابسته به ایمیدرو) در 10 ماهه امسال، 15 درصد رشد یافت.
   مدیر مجتمع معدنی سرب و روی و باریت مهدی آباد گفت: این معدن به عنوان بزرگترین معدن سرب و روی ایران، با اقدامات انجام شده در 3 سال گذشته، در مسیر توسعه قرار گرفت.
   رییس پژوهشکده علوم زمین سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور خبر داد:
   رئیس پژوهشکده علوم زمین سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور گفت: پروژه تهیه نقشه خطر زمین‌لرزه ایران، از طرف سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور باهدف تهیه نقشه یکپارچه خطر زمین‌لرزه کشور با استفاده ...
   مدیرکل دفتر امور اکتشاف معدنی وزارت صنعت، معدن وتجارت خبرداد:
   مدیرکل دفترامور اکتشاف وزارت صنعت، معدن وتجارت از تغییر زمان آزادسازی مرحله دوم محدوده های معدنی در سراسر کشور خبرداد.
   با هدف ارتقای کیفی و کمی محصولات مربوطه، گروه پژوهشی نانو بیو زمین در مرکز پژوهش های کاربردی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور آغاز به کار نمود.