• پرداخت نزدیک به 199 میلیارد تومان تسهیلات به تولیدکنندگان بوشهر

   پرداخت نزدیک به 199 میلیارد تومان تسهیلات به تولیدکنندگان بوشهر

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر، گفت: ۱۹۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات از محل تبصره ۱۸ و رونق تولید در هفت ماه سال جاری به واحدهای تولیدی این استان پرداخت شد.

   به گزارش شاتا، سید حسین حسینی در گفت و گو با خبرنگاران افزود: از این میزان تسهیلات پرداختی ۱۱۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از محل بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه و ۸۰ میلیارد تومان اعتبار رونق تولید است که به واحد تولیدی پرداخت شده‌است.

   وی بیان کرد: همچنین در این مدت ۱۲۷ جواز تاسیس صنعتی با پیش بینی سرمایهگذاری ۱۲ هزار و ۷۳۸ میلیارد ریال در این استان صادر شد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از نظر تعداد ۳۵ درصد و از لحاظ پیش بینی سرمایه گذاری ۱۱۶ درصد رشد نشان میدهد.

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر ادامه داد: شمار پروانه‌های بهرهبرداری صنعتی صادر شده در هفت ماه امسال در استان بوشهر ۲۹ فقره با سرمایهگذاری محقق شده ۲۴۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان و اشتغال یکهزار و ۸۰ نفر است.

   حسینی یادآور شد: این پروانههای بهره‌برداری برای واحدهای مستقر در خارج از مناطق ویژه اقتصادی استان بوشهر صادر شده‌است.

   وی گفت: در استان بوشهر اکنون جواز تاسیس صنعتی و پروانه بهرهبرداری به ترتیب ۳ و ۱۵ روزه صادر میشود.

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر در ادامه اضافه کرد: حدود ۵۹۰ واحد تولیدی در استان بوشهر وجود دارد که از این شمار بیش از ۴۶۰ واحد آن فعال است و به تناسب بازار خود در قالب تک، دو و یا سه شیف کار میکنند.

   حسینی تصریح کرد: فعالیت واحدهای صنعتی استان بوشهر بخشی در محدوده مناطق ویژه اقتصادی و بخش دیگر در خارج از محدوده این مناطق است که با توجه به پروانههای بهرهبرداری صادره ۳۴ هزار نفر در بخش صنعت استان بوشهر فعالیت دارند.

   وی در پایان بیان کرد: شمار واحدهای معدنی استان بوشهر نیز ۲۰۰ واحد است که از مجموع آنها ۱۴۰ واحد فعال است.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: