• توسعه زیر ساخت های آماری و افزایش کیفیت گزارش ها/ آمارهای صنعتی، معدنی و تجاری بصورت شفاف منتشر می شود

   مدیرکل دفترآمار و فرآوری داده های وزارت صمت تأکید کرد:

   توسعه زیر ساخت های آماری و افزایش کیفیت گزارش ها/ آمارهای صنعتی، معدنی و تجاری بصورت شفاف منتشر می شود

   توسعه زیر ساخت های آماری و افزایش کیفیت گزارش ها/ آمارهای صنعتی، معدنی و تجاری بصورت شفاف منتشر می شود

   مدیرکل دفترآمار و فرآوری داده های وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: تلاش ما توسعه زیر ساخت های آماری و همچنین افزایش کیفیت گزارشات و ارائه همه اطلاعات به ذینفعان می باشد.

   به گزارش شاتا، ناهید زندی زاده در جلسه ای که به مناسبت روز آمار برگزار شده بود، افزود: تدوین نظام‌نامه آماری، استاندارد نمودن تعاریف و مفاهیم، تهیه شناسنامه‌های اقلام و شاخص‌ها با همکاری سازمان های زیر مجموعه از اقداماتی است که در یک سال گذشته انجام شده است.

   مدیرکل دفترآمار و فرآوری داده های وزارت صمت در تشریح روش‌ها و ابزار نیازهای اطلاعاتی ذینفعان حوزه فعالیت خود، نیز افزود: بستر این تبادلات به اشکال مختلف ایجاد شده است، با برخی از دستگاههای اجرایی تبادل اطلاعات به صورت برخط صورت می پذیرد و امید است در آینده نزدیک با گسترش این تبادلات ارایه آمار و اطلاعات به صورت کامل تر صورت پذیرد.

   همچنین اطلاعات و آمار مورد نیاز مراجع آماری نظیر مرکز آمار ایران و مراکز پژوهشی بطور مستمر در اشکال مختلف در اختیار آنها قرار می‌گیرد.

   زندی زاده تصریح کرد: در سطح عمومی نیز فضای مناسب در پورتال وزات صنعت، معدن و تجارت ایجاد شده که از طریق آن گزارشات بین الملل، محصولات منتخب و گزارشات عملکرد روزانه، ماهانه، سالانه و نیز سری‌های زمانی داده های بخش صنعت، معدن و تجارت بصورت مستمر تهیه و در اختیار ذینفعان قرار می گیرد.

   مدیرکل دفتر آمار و فرآوری داده های وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص ارتقای اعتماد ذینفعان آمار به گزارشات منتشره تصریح کرد: استفاده از ابزارهای کنترل سیستمی، بهره گیری از روش های علمی در تولید و انتشار آمار، استاندارد سازی تعاریف پایه که موجب پرهیز از ارایه آمارهای متفاوت در موضوعات یکسان می شود و شفاف سازی در روش های تولید آمار موجب ارتقا اعتماد ذینفعان خواهد شد.

   وی درباره راه های دسترسی ذینفعان به داده ها و گزارشات افزود: در چارچوب قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات و با اعتقاد به رعایت کامل حقوق شهروندان از طریق پورتال وزارت کلیه اطلاعات به صورت رایگان در اختیار متقاضیان قرار می گیرد و این اطلاعات در قالب انواع گزارشات و نیز ریز داده های مربوط به واحدهای صنعتی، معدنی و تجاری می باشد.

   مدیرکل دفترآمار و فرآوری داده های وزارت صمت با اعلام اینکه ارتقا کیفیت آمارها و پاسخگویی به نیازهای ذینفعان در دستور کار است، گفت: در جهت ارتقا و تسهیل دسترسی به اطلاعات و آمار برنامه های کوتاه و میان مدتی در دفتر آمار و فرآوری داده ها طراحی شده است، این برنامه ها شامل بهبود سامانه های اطلاع رسانی، استخراج نیازهای اطلاعاتی ذینفعان و پاسخگویی به نیازهای آنها از طریق تبادل اطلاعات با سایر دستگاه‌های اجرایی، تهیه راهنمای استفاده از اطلاعات و افزایش تنوع گزارشات مورد نیاز مخاطبین می باشد.

   همچنین حمایت از کسب و کارهای استارت آپی مبتنی بر داده و اطلاعات از برنامه های جاری وزارت صنعت می باشد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: